Siyasi mesaj tacından etti

Tayland'da güzellik kraliçesi seçilen Weluree Ditsayabut, ülkesinde siyasi krizin sürdüğü kasım ayında sosyal medyadan paylaştığı mesajlara yoğun tepki gelmesi nedeniyle ünvanından feragat ettiğini açıkladı.

09.06.2014 - 23:21

Siyasi mesaj tacından etti

Tayland güzellik kraliçesi Weluree Ditsayabut, sosyal medyada paylaştığı mesajların yoğun tepki çekmesi üzerine unvanından feragat ettiğini belirtti.

Aylar süren siyasi çalkantının ardından ordunun yönetime el koyduğu Tayland'da gözler mayıs ayında güzellik kraliçesi seçilen aktris ve televizyon sunucusu Ditsayabut'un açıklamasına çevrildi.

Geçen ay ülkesini 2014 Kainat Güzellik Yarışmasında temsil etmeye hak kazanan 22 yaşındaki Ditsayabut, basın toplantısı düzenleyerek, güzellik kraliçesi seçildiğinde çok mutlu olduğunu ancak sosyal medya aracılığıyla kendisine yöneltilen "acımasız" yorumların, ailesini çok üzdüğünü söyledi.

Eleştiler yüzünden ilk andaki mutluluklarının tamamen yok olduğunu belirten Ditsayabut, "Annem geceleri uyuyamadığında ben de uyuyamadım" dedi.

Siyasi içerikli mesajları için daha önce özür dileyen Ditsayabut, baskıların artması üzerine unvanından feragat ettiğini açıklarken, hangi yorumların kendisi ve ailesini incittiğine ilişkin bilgi vermedi.

Ditsayabut'un, ülkede siyasi krizin sürdüğü kasım ayında sosyal paylaşık sitesi Facebook'taki sayfasından bazı siyasi mesajlar paylaştığı bildirilmişti. Eski Başbakan Yinglak Şinavatra ve hükümetini destekleyen "kırmızı gömleklileri", "kirli" ve "monarşi karşıtı" olmakla suçladığı belirtilen Ditsayabut'un, bu kişilerin "idamını" istediğine ilişkin mesajlar yayımladığı da ifade edilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...