Son günlerini evinde geçirecek

Sağlık durumu günden güne kritikleşen 93 yaşındaki Anhalt Prensesi unvanına sahip ünlü aktris hastaneden çıkartıldı.

Haberler 17.08.2010 - 11:59

Son günlerini evinde geçirecek

2002 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu kısmi felç geçirerek tekerlekli sandalye ile yaşamaya mahkum olan Macar asıllı Amerikalı aktris Zsa Zsa Gabor; 17 Temmuz'da Los Angeles'daki evinde, telefona uzanırken yere düşerek kalça kemiğini kırmıştı.

Ameliyat olduktan sonra taburcu olan yıldız, bir süre sonra ortaya çıkan komplikasyonlar nedeniyle tekrar hastaneye kaldırılmıştı.

Gabor'un sözcüsü John Blanchette, Los Angeles hastanesinde tedavi altında tutulan yıldızın durumunun "oldukça üzücü" olduğunu ve odasına rahip çağırdığını söyledi.

Ünlü yıldız, yanından bir an olsun ayrılmayan eşi Prens Frederic von Anhalt'ın isteği üzerine Bel Air'daki evine götürüldü.

Anhalt, eşinin daha fazla acı çekmemesi için ameliyat olmasına izin vermedi.

DOKUZ KEZ EVLENDİ
"En göz alıcı aktris" kategorisinde, 1958 yılında Altın Küre'yi kazanan Gabor, evlilikleriyle magazin dünyasının hep gündeminde kaldı. Dokuz kez nikah masasına oturan Gabor, ilk evliliğini 1937'de Türk siyasetçi Burhan Asaf Belge ile yaptı. Ardından Conrad Hilton ile evlendi ve bu evlilikten tek çocuğu olan "Francesca Hilton" doğdu.
        
Gabor'un 1949 yılında evlenip 1954 yılında boşandığı George Sanders, 1970 yılında yine kendi gibi aktris olan ablası Magda Gabor ile evlendi.

Prens Frederic von Anhalt ile 1986 yılından bu yana evli olan aktris, Anhalt Prensesi unvanına da sahip.        

Sayfa Yükleniyor...