İngiltere’nin en büyük perakende zinciri Tesco’nun ismi at eti skandalından sonra şimdi de sosisten çıkan diş ve ekmekten çıkan kanlı şırıngayla sarsıldı.

İngiltere’nin Kent şehrinde yaşayan Tony Hinds ve nişanlısı sosis pişirmeye hazırlanırken sosisin içinde bir diş fark etti.

Hinds, sosisten çıkan dişi analiz edilmesi için Tesco’ya gönderdi. Ancak aldığı cevap ‘sosisten çıkan kemik parçası için özür dileriz’ mesajıyla 40 liralık hediye çeki oldu. Tesco, ikinci analizin ardından sosisten çıkan parçanın diş olduğunu kabul ettiğini ama pakete nasıl girdiğini kanıtlayamadıklarını belirtti. Hinds, 27 liralık yeni bir hediye çeki aldı.

Tesco sözcüsü, “Çok kapsamlı bir araştırma yaptık. Ürün dükkana geldiğinde dişin paketin içinde olmadığına eminiz” dedi.

EKMEĞİN İÇİNDEN KANLI ŞIRINGA
Başka bir Tesco krizi ise Manchester’da yaşandı.

Çocuğu için sandviç hazırlayan bir anne, Tesco’dan aldığı ekmeği keserken paketin içinde kanlı bir şıranga olduğunu fark etti.

DNA incelemesinin ardından kanın 61 yaşındaki David Rodgers’a ait olduğu ortaya çıktı.

Rodgers, eşinden tekrar eroin kullanmaya başladığını saklamak için aceleyle şırıngayı paketin içine soktuğunu itiraf etti.

Daily Mail’in haberine göre, Tesco sözcüsü soruşturma için polisle birlikte çalılştıklarını ve sorun çözüldüğü için müşterinin memnun olduğunu söyledi.