Sarah White hastalarını striptizle tedavi ediyor. New York Daily News’te yer alan habere göre; 24 yaşındaki psikolog, klasik terapilerin hastaların bilinçaltını ortaya çıkarmak yerine bastırdığını, bilinçaltını ortaya çıkarmanın en iyi yolunun striptizle açılmak olduğunu söylüyor.

White, terapi seanslarında uyarmanın gücünden faydalanarak hastaların kendi hayatlarının kontrolünü kendi ellerine almasını sağladığını belirtiyor ve şöyle konuşuyor:

"Amaç çıplaklığı kullanarak kişinin kendisini ve dünyayı daha iyi anlamasını sağlamak. Böylece kişi kendini daha mutlu hissediyor ve kendine güveni artıyor. Seanslar sırasında yaşanan heyecan, dış dünyadan da daha fazla heyecan duyulmasını sağlıyor."

Striptizci terapist, bu yöntemle hastalarına saklayacak bir şeyi olmadığını göstererek, hastaların da kendilerini açmalarını sağladığını iddia ediyor.

30 hastası bulunan White, seanslarına internet üzerinden başlıyor. 150 dolar ücret karşılığındaki seanslarda hem hastasıyla konuşuyor hem de üzerinde hiçbir şey kalmayıncaya kadar soyunuyor.

Daha sonra yüz yüze görüşülüyor ve onlarda da aynı tedavi yöntemi uygulanıyor.