Sponsor bulamadı, iyi ki emekli maaşı var!

24 yıldır vücut geliştirme sporu yapan Türkiye şampiyonu, Avrupa Şampiyonası için sponsor bulamadı. Êmekli maaşıyla şampiyonaya hazırlandı ve şimdi Madrid yolcusu...

19.06.2011 - 16:05

Sponsor bulamadı, iyi ki emekli maaşı var!

Nisan ayındaki Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası Milli Takım seçmelerinde, 50 yaş üstü mastırlarda Türkiye Şampiyonu olan Zeki Zeka, milli takıma çağrılınca, 24- 27 Haziran’da Madrid’de yapılacak Avrupa Şampiyonası için sponsor arayışına girdi.

Uzun yıllar çalıştığı Mersin Limanı’ndan emekli olan, emekli maaşıyla ailesini geçindiren 2 çocuk babası Zeki Zeka’nın sponsor bulma çabaları sonuçsuz kaldı. Antrenmanları sırasında da destek görmeyen Zeka, Madrid’e yine kendi imkanlarıyla gideceğini belirtti.

BESLENME GİDERİ AYLIK 4 BİN LİRA
DHA'nın haberine göre; Zeka, "Müsabakalara hazırlanırken beslenmeme dikkat etmem gerekiyor. Bunun için bana verilen diyet programının aylık maliyeti 4 bin lira. Sponsor bulamadım, kendi imkanlarımla hazırlandım. Bunun için de borçlandım. Emekli maaşımla giderini karşılayacağım müsabakada ülkeme şampiyonluk kazandırmak istiyorum. Amacım Türk Bayrağı’nı göndere çekmek" dedi.

6 Türkiye şampiyonluğu, 3 Balkan 3’üncülüğü, 2 dünya 9’unculuğu bulunan Zeka, federasyonun 50 yaş üstü sporcular için ödenek çıkarmadığını ancak şampiyonadan madalya ile dönüldüğü takdirde ödeme yaptığını söyledi.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...