Stevie Wonder köklerine dönüp Gana'ya taşınıyor iddiası

Amerikan ve Afrika basını, dünyaca ünlü Amerikalı müzisyen Stevie Wonder'ın Gana'ya taşınacağını yazdı. Wonder, daha önce verdiği röportajda bu planından bahsederken, "Çocuklarımın çocuklarının çocuklarının 'Lütfen beni sevin, sayın' demek sorunda kalmasını istemiyorum" demişti.

Haberler - ntv.com.tr 23.02.2021 - 12:56

Stevie Wonder köklerine dönüp Gana'ya taşınıyor iddiası

22 Grammy ödülü sahibi, dünyaca ünlü Amerikalı müzisyen Stevie Wonder’ın, atalarının kökeninin uzandığı Afrika’ya taşınacağı öne sürüldü. Yıllardır verdiği tüm röportajlarda bir gün Afrika’da yaşayacağını dile getiren ancak Los Angeles’ta yaşamaya devam eden 70 yaşındaki yıldızın, artık isteğini yerine getirdiği ve Batı Afrika ülkesi Gana’ya yerleşmeyi planladığı, son günlerde Amerikan basınının gündeminde.

Bir dizi Amerikan gazetesi ve haber sitesi,cumadan bu yana Wonder’ın Gana’ya taşınmaya hazırlandığını yazdı. CNN'de dün yer alan bir haberde de "Şarkıcı Stevie Wonder Gana'ya taşınıyor" başlığı yer aldı.

"SEBEP IRKÇILIK"

Geçen hafta, ünlü TV sunucusu Oprah Winfrey'in dört ay önce yaptığı Wonder for Apple TV + röportajından kısa bir bölümü Ganalı bir teknoloji yöneticisinin Twitter'da paylaşması dikkat çekti. o röportajda Gana planından bahseden Wonder’a, Winfrey, “Neden” sorusunu yönelttiğinde, ünlü sanatçı ırkçılık vurgusu yaparak şu cevabı verdi: “Çocuklarımın çocuklarının çocuklarının şunu söylemek zorunda kalmasını istemiyorum: Lütfen beni sevin, lütfen bana saygı duyun, lütfen benim önemli olduğumu bilin, lütfen bana değer verin. Bu ne saçmalık!”

70'LERDEN BERİ AFRİKA PLANI VAR

Haber, Afrika basınında da karşılık buldu ve Wonder’ın Gana’ya taşınması hakkında haberler yapıldı. Wonder’ın tercihinin Gana’dan yana olma olasılığı gülü görünüyor. Free Press ile ağustos ayında yaptığı röportajında Wonder, ​​Gana umutlarından bahsetti ve hatta 70'lerden beri ülkeye yerleşme isteği olduğunu belirtti.

Wonder, Free Press’e Ganalı cumhurbaşkanıyla ilgili, "Bir toprak sahibi olmama izin verdi” ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...