Sting ve Sia konserleri iptal oldu

Sting ve Sia konserleri iptal oldu. Elton John ile Ricky Martin ise geliyor. Peki diğer yaz konserlerinde son durum ne?

KevinMazur-Lyrics.jpg

SANATIN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜNE DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR

Aslında bu yaz heyecan verici konser ve festival haberleriyle başlamıştı. Ben de ntv.com.tr'deki ilk yazımda birçok dünya starının Türkiye'de konser vereceğini müjdelemiştim. Ne yazık ki o konser ve festivallerden ancak bir kısmı yapılabildi. 15 Temmuz sonrası birçok konser ve festival iptal edildi. Son güncel haberlere göre Sia, Sting ve Selena Gomez gelemiyor. Elton John, Enrique Iglesias, Ricky Martin’in konser tarihlerinde bir değişiklik yok. Üç isim de Antalya’da EXPO’da sahne alacak.

PATTI SMITH VE SCORPIONS’LA YAZ BAŞLAMIŞTI

Azaelia Banks, Riff Cohen, Oscar & The Wolf (Babylon Soundgarden), Pj Harvey, Patti Smith, Die Antwoord ve Scorpions yaz başında izleyebildiğimiz isimler oldu. 15 Temmuz'da yaşadığımız darbe girişimi sonrasında milletçe sarsıldık. Zor günler geçirdik. Olayın yaşandığı ilk dakikalardan itibaren toplumun her kesiminden vatandaşlarımızla birlikte sanatçılarımız da hassasiyetlerini dile getirdi, demokrasiye sahip çıktı. Hepimiz en kısa sürede birbirimize kenetlendik, hızla yaralarımızı sarmaya başladık. Bütün kalbimizle inanıyoruz ki biz bu günleri de atlatacağız. El ele, göz göze, birlikte güzel günlere yürüyeceğiz. Ama kültür sanat ve müzik sektörüne de sahip çıkmalıyız. Darbe girişimi sonrası ciddi yara alan bu sektörün yaşaması, yeniden eski günlerine kavuşması için elimizden geleni yapmalıyız. Çünkü hayatın sertliği içinde, zor zamanlarda sanat; sığınılacak en önemli liman. Ruhu besleyen, iyileştiren, yaraları saran, hayatı anlamlı ve yaşanır kılan en önemli şey şüphesiz. Gelin her şeyin güzel olacağına dair umudumuzla yazın geri kalanında bizi hangi festival ve konserlerin beklediğine birlikte bakalım.

BİRÇOK KONSER VE FESTİVAL İPTAL OLDU

15 Temmuz sonrası birçok kültür sanat etkinliği iptal oldu, ertelendi. Muse'dan Joan Baez'e, Skunk Anansie’den Sia’ya iptaller peş peşe geldi. One Love Festivali yapılamadı. En çok etkilenen 23. İstanbul Caz Festivali oldu. Joan Baez'in konsere gelmeme gerekçesi ise tepki çekti. Sonrasında sanatçı, gelen tepkiler üzerine özür dilemek zorunda kaldı.

JOSS STONE VE DAMIEN RICE’IN DESTEĞİ ÖNEMLİYDİ

Her şeye rağmen bize destek olmak için konserini iptal etmeyen, burada dinleyicileriyle buluşan Joss Stone ve Damien Rice gibi isimler de vardı. Onlara minnettarız. İngiliz şarkıcı Stone "Her şeye rağmen yanınızdayım" diyerek gönülleri bir kez daha fethetti. İrlandalı şarkıcı Damien Rice da İstanbul konserinin finalinde 50'ye yakın dinleyicisini sahneye davet ederek birlikte şarkı söylemenin gücüne bir kez daha inandırdı hepimizi.

Joss Stone
Joss Stone

BİZİM SANATÇILAR HEM DEMOKRASİYE HEM MÜZİĞE SAHİP ÇIKTI

- Demokrasi mesajlarıyla ilk andan itibaren hassasiyetlerini dile getiren, birlik beraberlik çağrısı yapan bizim sanatçılarımız, hem demokrasiye hem de müziğe sahip çıktı. Sadece bazı konserler ileri tarihlere ertelendi. Onun dışında planlanan birçok konser ve festival; en çok bir arada olmamız gereken bu zamanlarda yapılmaya devam ediyor. Yaz boyu da devam edecek. Biz yine bir arada tek yürek olacağız, birbirimizin elinden tutup beraber şarkılar söyleyeceğiz.
- Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda Vodafone'dan sonra Tadım ile Yaz Konserleri Candan Erçetin'le başladı. Erçetin, konserinde "Memleketim" şarkısını binlerce kişiyle birlikte yorumlayarak birlik mesajı verdi.

EYLÜL AYINDA SILA, NİL KARAİBRAHİMGİL VE ZİYNET SALİ

- Erçetin'den sonra 30 Temmuz Cumartesi akşamı sahneye çıkan Kenan Doğulu, konserine dev Türk bayrağı önünde 10. Yıl Marşı'yla başladı. Doğulu'ya bütün seyirciler ellerinde Türk bayraklarıyla eşlik etti. Gecede duygu dolu anlar yaşandı. Tadım ile Yaz Konserleri 21 ve 22 Eylül'de Sıla, 26 Eylül'de Nil Karaibrahimgil, 28 Eylül'de Güldür Güldür Show, 29 Eylül'de Candan Erçetin'le devam edecek. Finali 30 Eylül'de Ziynet Sali yapacak.

TURKCELL YILDIZLI GECELERDE BİRKAÇ ERTELEME VAR, İPTAL YOK

- Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda bu hafta ise Turkcell Yıldızlı Geceler konserleri başlıyor. Sadece 5 Ağustos- Funda Arar ile 6 Ağustos- Göksel konserleri ülkemiz genelinde devam eden demokrasi nöbetleri nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. Onun dışında bütün konserler eksiksiz olarak yapılacak. İlk konseri 7 Ağustos pazar akşamı Buika verecek. Buika'dan sonra sırasıyla şu isimler İstanbul'da müzikseverlerle buluşacak.
9 Ağustos - Hande Yener, 10 Ağustos - Sibel Can, 11 Ağustos - Berkay, 12 Ağustos - Funda Arar, 13 Ağustos - Mustafa Ceceli, 14 Ağustos - Aşka Dair Şarkılar, 16 Ağustos - Sertab Erener, 17 ağustos - Jamala, 18 Ağustos - Bengü, 19 Ağustos - Ferhat Göçer, 20 Ağustos - Şebnem Ferah, 21 Ağustos - Volkan Konak, 23 Ağustos - Ajda Pekkan, 25 Ağustos - Murat Boz, 26 Ağustos - Chico & The Gypsies, 27 Ağustos - Erkan Oğur- İ. Hakkı Demircioğlu, 28 Ağustos - Kubat, 29 Ağustos - Göksel, 30 Ağustos - Murat Dalkılıç
- Bodrum'da ertelenen Turkcell Yıldızlı Geceler konserleri ise ağustos sonunda yapılacak. 29 Ağustos'ta Funda Arar, 30 Ağustos'ta Ajda Pekkan ve 31 Ağustos'ta Şebnem Ferah, Bodrum'daki müzikseverlerle buluşacak.

TARKAN'IN KONSER TARİHLERİ BELLİ OLDU

- Tarkan'ın geleneksel Harbiye Açıkhava konserlerinin tarihleri de yeni açıklandı. Tarkan 3 - 4 ve 6 Eylül'de İstanbul'da hayranlarıyla buluşacak. Şimdilik 3 konserin biletleri satışa çıktı. Eğer 3 geceden daha fazlası için talep gelirse Tarkan, ek konserler de verecektir. Her yıl Tarkan önce 4-5 konserinin tarihini açıklar, sonrasında ilgiye göre bu konser sayıları artar. Bu yıl da yine inşallah her şey yolunda gider ve biz yine Tarkan, 10 gece "Harbiye'yi yıktı, geçti, kendi rekorunu kırdı" haberlerini keyifle yaparız.

ANTALYA EXPO'DA SON DURUM: STING İPTAL OLDU, ELTON JOHN VE DİĞERLERİ GELİYOR

- Antalya Expo’dan da son haberleri paylaşayım. 9 Ağustos’ta yapılması planlanan Sting konseri bugün itibariyle iptal oldu. Konser vereceği haberleri çıkan Selena Gomez gelemiyor. Temmuz ayında yapılması planlanan Zaz ve Imani konserleri ertelenmişti. Her iki konserde eylül ayında yapılacak. Yeni tarihler yakında açıklanacak.
- Geçtiğimiz yıl İstanbul’da hayranlarıyla buluşan Enrique Iglesias ise 16 Ağustos’ta Expo 2016 Antalya Kır Aktivite Alanı’nda konser verecek bir diğer isim.
- Geçtiğimiz yıl İstanbul’da üst üste 3 konser veren Lara Fabian ise 24 Ağustos’ta Antalya’da sahne alacak. 26 Ağustos’ta da Çeşme’de konser verecek.
- Antalya için bir başka müjdeli haber Elton John’dan. Efsane müzisyen 9 Eylül’de Antalya’da olacak
- Antalya’da sahne alacak bir diğer isimse latin popun en tutkulu müzisyenlerinden Ricky Martin. Sanatçı 12 Eylül’de Antalya’da hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Birkaç dünya starıyla daha görüşmeler devam ediyor. Netleştiğinde yine bu köşede okuyacaksınız.

Sayfa Yükleniyor...