İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan şarkıcı Deniz Seki'nin dünkü duruşmasında, Cumhuriyet Savcısı Selim Berna Altay, şarkıcının uyuşturucu maddelerden kokain maddesinin alımı, satımı, başkalarına temini, aracılığı faaliyetlerinde bulunduğu belirtti.

Tanık olarak dinlenen Funda Şebnem Özkan’ın “Deniz Seki’nin evinde Hüsnü Şenlendirici ile beraber yarım litrelik su kabının üzerinde düzenek hazırlanarak kokain içtiklerini gördüm. Yine Deniz Seki’yi yalnız olarak ve Hüsnü Şenlendirici ile birlikte beyaz renkli tuza benzeyen toz bir maddeyi bir tabak içerisine koyup kartla ufaladıkları ve daha sonra rulo halinde bir kağıt ile burunlarına beraber ve yalnız çektiklerini gördüm” dediği mütalaada yer aldı.

Bu maddeleri zaman zaman şoförü Mecit Çam aracılığıyla aldırdığı, aldığı uyuşturucu miktarının fazlalığı nedeniyle zaman zaman ücret ödeme konusunda sıkıntı yaşadığı kaydedilen mütalaada, Seki’nin borçla uyuşturucu madde satın aldığı ifade edildi. Mütalaada son olarak Seki’nin “uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan 8 yıl hapisle cezalandırılması istendi.

Savcı, Seki için uyuşturucu tedavisi ve denetimli serbestlik tedbirinin uygulanmasını da talep etti.