İzmit ilçesi 28 Haziran Mahallesi Elmalı Sokak'taki evlerinde 11 yaşındaki Erkan ile 5 yaşındaki kardeşi Furkan Işık için sünnet töreni gerçekleştirildi.

Çocuklarını vatana millete hayırlı kişiler olarak yetiştirmek istediğini ve bu amaçla çalıştığını ifade eden Baba Hacı Işık, ''Çocuklarımı sünnet ettirdik. İnşallah onların askerliğini, mürüvvetini ve çocuklarını da görürüz. Allah her anne babaya nasip etsin'' dedi.

"CLİNTON'A MESAJ GÖNDERDİK, GELMEDİ"
Sünnet törenine mümkün olduğunca herkesi davet ettiklerini kaydeden Işık, ''Bir çok kişiye davetiye gönderdik. Bakanlarımıza, belediye başkanlarımıza gönderdim. Eski ABD Başkanı Bill Clinton'a davet göndermek için ABD Başkonsolosluğu'na gittik ve davetiye verdik ancak geri dönen olmadı. Normalde bilgilendireceklerini söylemişlerdi. Bakanlarımızdan Bülent Arınç, Nimet Çubukcu ve Beşir Atalay'dan tebrik telgrafları geldi. Telgraf gönderen bakanlarımıza çok teşekkür ediyorum'' şeklinde konuştu.

Erkan Işık ise çok mutlu olduğunu belirterek, ''Törene katılmayan bir kaç arkadaşım var, onlara kırıldım. Clinton'a mesaj gönderdim ama henüz bir mesaj gelmedi. Haber vereceklerdi ama henüz bir şey gelmedi. Clinton'un gelmesini isterdim, gelseydi mutlu olurdum. Ben en çok Clinton'dan bekliyordum bir şeyler... Hediye değil, en azından bir 'geçmiş olsun' ya da 'tebrik ederim' gibi bir şey... Ama gelmedi'' diye konuştu.