Süper Loto bayisi pay istiyor

Süper Loto'nun iki talihlisinden birinin kuponunu yatırdığı Beylikdüzü'ndeki bayinin sahibi, yurt dışındaki uygulamaları örnek göstererek devletten pay istedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 13.03.2009 - 20:28

Süper Loto bayisi pay istiyor

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nce düzenlenen Süper Loto 6/54 oyununun bu haftaki çekilişinde 6 bilerek büyük ikramiyenin yarısını almaya hak kazanan İstanbul'daki talihlinin

kuponunu yatırdığı Beylikdüzü'ndeki bayi ilgi odağı oldu.

Çok sayıda basın mensubu bayi Orhan Karacan ile röportaj yapmak üzere sabah saatlerinden itibaren Beylikdüzü Büyükşehir C Mahallesi'ne geldi.

Karacan, 10 yıldan beri loto bayiliği yaptığını ve ilk kez büyük ikramiyenin kendilerine yatırılmış kuponun sahibine çıktığı belirtti.

''Yurt dışında büyük ikramiyenin çıktığı bayiye devlet yüzde 1-2 oranında para veriyor'' diyen Karacan, bu uygulamanın Türkiye'de de olması gerektiğini savundu.

Karacan, talihlinin kim olduğunu bilmediğini dile getirerek, ''Burada dün 2-3 bin adet kupon oynandı. Talihlinin kim olduğunu tahmin etmemiz mümkün değil. Büyük ikramiye inşallah ihtiyacı olan birine çıkmıştır'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...