Süpermen hayatlarını kurtardı

Evlerine banka tarafından el konmak üzere olan bir çift bodrum katında değerli bir çizgi roman buldu...

05.08.2010 - 09:49

Süpermen hayatlarını kurtardı

Adlarının açıklanmasını istemeyen çift, evlerinin ödemelerini yapamadıkları için yıkılmıştı. Ama eski çizgi romanların olduğu bir kutu bulduklarında altın madeni bulmuş oldular.

Süpermen'in ilk ortaya çıktığı çizgi roman Haziran 1938 tarihli. 250 bin dolara satılması bekleniyor.

Çift, New York'taki ComicConnect'in sahiplerinden Vincent Zurzolo ile irtibata geçti. Zurzolo ABC'ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Aile gözyaşlarına boğulmuştu. Evleri gidecekti ve bu durumdan kurtulmanın bir yolunu bulamıyorlardı. Bodruma inip eşyalarını toplarken sekiz-dokuz çizgi romana rastlamışlar."

Diğer çizgi romanlara 5-10 dolar arasında fiyat biçildi. Ama 10 üzerinden 5 puanla "çok iyi" durumda olduğu belirlenen nadir çizgi roman evlerini kurtarabilir. Çift hâlâ şokta olduklarını söylüyor.

Derginin sahibi; "Değerini duyunca çok heyecanlandım ve gerildim. Şanslı olduğumu biliyorum ama yeni evine teslim edilince çok rahatlayacağım" diye ekledi.

Mart'ta, ComicConnect'in sahipleri Zurzolo ve Stephen Fishler iki tane Action Comics ilk baskısını satmış, biri rekor fiyatla 940 bin pounda, diğeri 630 bin pounda satılmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...