Survivor 2016'da finale kimin kaldığı dün gece yapılan Ada Konseyi'nde belli oldu. Yarı finale kalan Gönüllüler takımından Damla Can ile Ünlüler takımından Avatar Atakan, Kıbrıs Finali için SMS oylamasına çıktı.

Acun Ilıcalı İstanbul'da yaşanan patlama sonrasında canlı yayında açıklama yaptı: Ilıcalı "Yarışmacı arkadaşların haberi yok ama konuklarımızın haberi olmuştur. Aldığım bilgi ile kahrolduk. İstanbul'dan üzücü bir haber geldi. İstanbul'da bir patlama meydana gelmiş, bizde reklam arasında öğrendik. Buradan patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Bu durumda oylama akşamını uzatmamıza gerek yok. Hemen sonucu açıklayıp programı sonlandırıyoruz" dedi.

En az oyu alan Damla Survivor 2016'dan elendi. Atakan, Serkay'ın rakibi olarak finale çıktı.


YÜZLEŞME GEÇESİ

Survivor 2016'da dün geceki Ada Konseyi'nde yüzleşme gecesi yapıldı.

Survivor 2016'ya katılan tüm yarışmacıların olduğu konseyde
elenen yarışmacılar yarı finaldeki isimleri değerlendirdi ve kimi desteklediklerini açıkladı.

EFECAN'DAN SERKAY'A DESTEK

Duygusal anlar yaşayan Efecan, şampiyonluk adayı olarak "kardeşim" dediği Serkay’ı desteklediğini söyledi.

SEMİH 3 İSMİ DE ELEŞTİRDİ

Atakan, Damla ve Serkay'ı desteklemediğini belirten Semih ise Serkay’ın terbiyesizliklerini unutmadığını ve onu net bir şekilde desteklemediğini söyledi.

ATAKAN: KAZANMA HIRSI ETKİLEDİ

Atakan, Semih’in sözleri üzerine Survivor’da kazanma hırsı ve zor şartların insanlara istemediği şeyler yaptırdığını açıkladı. Avatar Atakan, Semih’in onun duruşunu eleştirebilecek konumda biri olmadığını ifade etti.

EZGİ: ATAKAN BİRLEŞTİRDİ

Ezgi de söz alıp Atakan’ın yarışma boyunca hep birleştirici olduğunun altını çizdi.

YUNUS GÜNCE: ATAKAN İLE SORUNU ÇÖZDÜK

Yunus Günçe, Semih’in Atakan ile aralarında olan “omurgasız” meselesini açması nedeniyle ona cevap vermek için söz istedi ve Atakan ile konuştuklarını meseleyi çözdüklerini açıkladı.

NAGİHAN: ŞOKU ATLATAMADIM

Atakan'ı desteklediğini söyleyen Nagihan ise yarışma boyunca çok iyi mücadele verdiğini ve final koltuğunu çok istediğini ama olmayınca büyük hayal kırıklığı yaşadığını, hala elenmenin şoku atlatamadığını söyledi.

YILMAZ MORGÜL: KAZANMAK İÇİN GELMEDİM

Yılmaz Morgül, Survivor’a sosyal yardımlaşma projesine destek toplamak için geldiğini ve kazanmanın peşinde olmadığını söyledi. Morgül, hak edenin kazanmasını istediğini açıkladı.

DAMLA CAN KİMDİR?

İzmir doğum olan Damla Can 27 yaşında. 1.76 boyunda ve 56 kilo olan Damla Can, özel bir spor salonunda eğitmen olarak jimnastik, step, aerobik ve fitness dersleri veriyor. Damla Can, Survivor yarışmasının başlangıcında kazanmak için her türlü mücadeleyi yaptığını ifade etmişti.

ÇAĞAN ATAKAN ARSLAN KİMDİR?

27 Ağustos 1989 yılında Sivas'ta dünyaya gelen Avatar lakaplı Çağan Atakan Arslan, spor hayatına basketbol ile başladı. 16 yaşında vücut geliştirmeye başlayan Atakan Arslan, 17 yaşında dövüş sporları ile tanıştı ve o günden bu yana bir çok başarıya imza attı. Atakan Arslan, 2008 yılından itibaren kick boks ve Muay Thai Milli Takımlarında ülkesini uluslararası arenada temsil ediyor, aynı zamanda da profesyonel müsabakalara çıkıyor.

Aatakan, 2011 yılında Özbekistan'da 5.000 rakip taraftarın önünde Özbek rakibini finalde nakavt ederek IFMA Muay Thai Dünya Şampiyonu unvanını kazandı ve bu alanda ülkesine büyük erkeklerdeki ilk altın madalyayı getirdi. TPW adı altında profesyonel güreşte de performanslar sergileyen Atakan Arslan, adından Solider olarak söz ettirdi.

Kickboks kariyerinin önemli olaylarından biride, dünyanın kickboks organizasyonlarından biri olan Glory World Series ile yaptığı anlaşmadır. 2014 yılında Deput yapan Atakan Arslan, ilk maçını Glory 15 İstanbul'da Brezilyalı rakibi Jonatan Olveira yaptı.

Profesyonel sporun dışında çeşitli sinema ve dizi filmlerinde de oynayan Atakan Arslan modellik yapmaktadır.

SERKAY TÜTÜNCÜ KİMDİR?

Survivor 2016 Gönüllüler takımı kadrosunda iddialı duruşu ile dikkat çeken Serkay Tütüncü İzmir Tire doğumlu. 7 Şubat 1991 doğumlu olan Serkay Tütüncü Survivor'ın en genç yarışmacıları arasında.

Amatör futbolcu olan 1.78 boyunda ve 76 kilo ağırlığındaki Serkay Tütüncü, performansı ile finale kaldı.