Survivor 2016'yı kim kazandı (Atakan ile Serkay arasında final gecesi)

Survivor 2016'ın finalini kim kazandı? sorusu cevabını buldu. Kıbrıs'ta yapılan Survivor finalinde SMS sonuçları açıklandı. En az oyu alan Serkay elendi. Survivor'ın kazananı Atakan oldu. Yeni  şampiyon Survivor Atakan çok mutlu olduğunu söyledi.

survivor kazanan belli oldu 960.jpg

Survivor 2016'ın finali Kıbrıs'ta yapıldı. Yarı finalde Nagihan ve Damla'yı eleyen Avatar Atakan ile adını finale ilk yazdıran Serkay arasında geçen rekabetin sonucunu SMS oyları belirledi.

SMS sonuçlarına göre en az oyu alan Serkay elendi. Survivor 2016'ın kazananı ise Atakan oldu.  Survivor'ın şampiyonu çok mutlu olduğunu söyledi. 

SURVİVOR 2016'DA NELER YAŞANDI?

Acun Ilıcalı'nın Türkiye’ye getirdiği en popüler yarışma formatlarından biri olan Survivor’ın 2016 ayağı sürpriz bir gelişmeyle başladı. İlk eleme daha ada konseyi kurulmadan yaşandı. Ünlüler takımından Serkay Ercan yarışmanın 10. gününde sakatlanarak yarışmayı terk etmek zorunda kaldı.

Survivor’ın 24. gününde yapılan ilk eleme konseyinde ise yarışmaya veda eden isim 5 oyla ünlüler takımından Yağmur Özdemir oldu.

31. günde yapılan 2. elemede gönlüller takımından Aylin Şallı yarışmadan elendi.

Onu 38. gündeki elemede 3 oy alan ünlüler takımından Ebru Öztürk takip etti.

 Atakan ve Serkay final gecesinde rakip oldu. 
 Atakan ve Serkay final gecesinde rakip oldu. 

İKİNCİ SAKATLIK

Survivor’da bir sakatlık şoku daha yaşandı ve ünlüler takımından Seda Tetik Survivor'ın 45. gününde yarışmadan ayrılmak zorunda kaldı.

Yarışmanın 4. elemesinde ünlüler takımından Eda Akkaya adaya veda etti. Böylece ünlüler takımını art arda 3 yarışmacı kaybetti.

Daha sonra 5. elenen isim gönüllüler takımından Nihal Candan oldu. Survivor’ın 2. ayı dolarken ünlüler takımı ikisi sakatlık olmak üzere 5 yarışmacı kaybederken gönüllülerden 2 kişi yarışmadan çıkmıştı.

YILMAZ MORGÜL VEDA ETTİ

Adanın renkli isimlerinden Yılmaz Morgül yarışmanın 66. gününde adadan ayrıldı. Onu yine ünlülerden bir isim Mehmet Özyay takip etti.

Atakan ve Serkay Survivor boyunca sportif özellikleriyle dikkat çekti. 
Atakan ve Serkay Survivor boyunca sportif özellikleriyle dikkat çekti. DİSKALİFİYE ŞOKU

Sakatlıkların nedeniyle elemelerin olduğu Survivor 2016’da bir diğer şok da Survivor’ın 3. ayında yaşanan gerginlik ile oldu. Gönüllüler takımından Zafer Mete yarışmanın 74. gününde Survivor’dan diskalifiye edildi.

İKİ TAKIMDAN 2'ŞER KİŞİ

Diskalifiye ile sonuçlanan olaylardan sonra ünlüler iki isim kaybetti. Tuğba Özay 15 oy, Ezgi Avcı 7 oy ile adaya veda eden 8. ve 9. isimler oldu.

Daha sonra ise gönüllüler takımından Gizem Kerimoğlu 13 oy ve Gizem Memiç 4 oyla adadan ayrıldı.

FAVORİ YATTARA ELENDİ

Survivor’ın 122. gününde favori şampiyonluk adaylarından İbrahim Yattara arışmadan elendi. Onu gönüllüler takımından Efecan Dianzenza takip etti.

YUNUS GÜLCE REKOR OYLA GİTTİ

Survivor 136. günde elenen Yunus Günçe ise yarışmadan rekor oyla (18) ile elendi. Ondan sonra ise İbrahim Giydirir adaya veda eden isim oldu.

Survivor'ın şampiyonu Atakan, puanlarda da liderdi.
Survivor'ın şampiyonu Atakan, puanlarda da liderdi.KIBRIS YOLCULARI BELLİ OLDU!

İbrahim’in elenmesinden sonra sona kalan 5 isim Kıbrıs biletini aldılar. Bunlar Nagihan Karadere, Damla Can, Çağan Atakan Arslan, Semih Öztürk ve Serkay Tütüncü oldu. Yapılan SMS oylaması sonucundan sırasıyla Semih Öztürk, Nagihan Karadere ve Damla Can adaya veda eden isimler oldu.

Böylece Survivor 2016'ın finaline Avatar Atakan ve Serkay adını yazdırdı. 

 Survivor'ta Atakan ile Serkay sık sık karşı karşıya geldi.
 Survivor'ta Atakan ile Serkay sık sık karşı karşıya geldi.

SURVİVOR GEÇMİŞ SEZONLARIN ÖZETİ

Survivor Ünlüler-Gönüllüler, Türkiye'de TV8'de yayınlanan,

Acun Ilıcalı ve Alp Kırşan tarafından sunulan Survivor Ünlüler-Gönüllüler Dominik Cumhuriyeti'nde düzenlendi.

Yarışmanın 1. sezonunun kazananı Derya Büyükuncu oldu. Finalde SMS oyları ile elenen Nihat Doğan ikinci, Taner Tolga Tarlacı ise üçüncü sırayı aldı

Yarışmanın 2. sezonunun kazananı Nihat Altınkaya oldu. Finalde SMS oyları ile elenen Hasan Yalnızoğlu ikinci, Anıl Tetik ise üçüncü sırayı aldı.

Yarışmanın 3. sezonunun kazananı Hilmicem İntepe oldu. Finalde SMS oyları ile elenen Doğukan Manço ikinci, Ümit Karan ise üçüncü sırayı aldı.

Yarışmanın 4. sezonunun kazananı Turabi Çamkıran oldu. Finalde SMS oyları ile elenen Gökhan Keser ikinci, Merve Aydın ve Ahmet Dursun ise üçüncü sırayı aldı.

Survivor 2016'da Atakan sakin tavırlarıyla dikkat çekti. 
Survivor 2016'da Atakan sakin tavırlarıyla dikkat çekti. 

ÇAĞAN ATAKAN ARSLAN KİMDİR?

27 Ağustos 1989 yılında Sivas'ta dünyaya gelen Avatar lakaplı Çağan Atakan Arslan, spor hayatına basketbol ile başladı. 16 yaşında vücut geliştirmeye başlayan Atakan Arslan, 17 yaşında dövüş sporları ile tanıştı ve o günden bu yana bir çok başarıya imza attı. Atakan Arslan, 2008 yılından itibaren kick boks ve Muay Thai Milli Takımlarında ülkesini uluslararası arenada temsil ediyor, aynı zamanda da profesyonel müsabakalara çıkıyor.

Aatakan, 2011 yılında Özbekistan'da 5.000 rakip taraftarın önünde Özbek rakibini finalde nakavt ederek IFMA Muay Thai Dünya Şampiyonu unvanını kazandı ve bu alanda ülkesine büyük erkeklerdeki ilk altın madalyayı getirdi. TPW adı altında profesyonel güreşte de performanslar sergileyen Atakan Arslan, adından Solider olarak söz ettirdi.

Kickboks kariyerinin önemli olaylarından biride, dünyanın kickboks organizasyonlarından biri olan Glory World Series ile yaptığı anlaşmadır. 2014 yılında Deput yapan Atakan Arslan, ilk maçını Glory 15 İstanbul'da Brezilyalı rakibi Jonatan Olveira yaptı.

Profesyonel sporun dışında çeşitli sinema ve dizi filmlerinde de oynayan Atakan Arslan modellik yapmaktadır.

Survivor'da Serkay takımının oyunları kazanmasında önemli rol oynadı. 
Survivor'da Serkay takımının oyunları kazanmasında önemli rol oynadı. 

SERKAY TÜTÜNCÜ KİMDİR?

Survivor 2016 Gönüllüler takımı kadrosunda iddialı duruşu ile dikkat çeken Serkay Tütüncü İzmir Tire doğumlu. 7 Şubat 1991 doğumlu olan Serkay Tütüncü Survivor'ın en genç yarışmacıları arasında.

Amatör futbolcu olan 1.78 boyunda ve 76 kilo ağırlığındaki Serkay Tütüncü, performansı ile finale kaldı.

Sayfa Yükleniyor...