İskenderun İlçesi’nde yaşayan Meryem ve Mustafa Özkan çiftinin 10 gün önce ikinci erkek çocukları dünyaya geldi. İddiaya göre, bugün sabaha karşı ağlayan İslam adı verilen bebeğin karnını doyurmak için uyanan Meryem Özkan, yanına aldığı bebeğini emzirirken tekrar uykuya daldı. Bu sırada annesinin altında kalan minik bebek boğularak öldü.

Meryem Özkan, sabah uyandığında evladının hareketsiz bedeniyle karşılaşınca çığlık attı. Anne gözyaşlarına boğulurken, baba Mustafa Özkan, 112 Acil’den yardım istedi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahale ettiği bebeğin öldüğü anlaşıldı.

Doktorların, ’şüpheli’ ölüm raporudüzenlemesi üzerine, İslam Özkan’ın cesedi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Yapılan otopsinin ardından İslam Özkan’ın battaniyeye sarılı cesedini teslim alan amcası Mustafa Özkan, "Annesi emzirirken uyumuş, altında kalan bebek de boğularak ölmüş" dedi.

Öte yandan gözaltına alınan anne Meryem Özkan ise ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.Cumhuriyet Savcısı olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.