Suzan Kardeş ve Serkan Çağrı NTV'de Simge Fıstıkoğlu ile bayram sohbeti yaptı. Baltalimanı Japon Bahçesi'ndeki buluşmada Simge Fıstıkoğlu'nun, "Balkanlar'da, Trakya'da nasıldı bayramlar?" sorusuna Serkan Çağrı "Ben sabahları kalkıp Suzan Kardeş'in elinden öperdim. Elini genelde öptürmez çok mütavizidir kendisi" diyerek cevap verdi.

"İSTANBUL'DA BAYRAMI YAŞAYAMIYORUM"

Çağrı "Şaka bir yana Balkanlar'da çok güzel bayram sabahları yaşardık. Ve yaşamak için ben bayramlarda yine koşarak memleketime gidiyorum. Oradaki çocukların oradaki akrabaların bayram coşkusunu görmek, onlarla yeniden hatırlamak benim için çok hoş bir şey. Büyük yerde olmuyor. İstanbul'u çok seviyoruz ama İstanbul'da ben bayramı yaşayamıyorum. O yüzden de bayramı küçük yerlerde geçirmeyi çok daha fazla seviyoruz"dedi.

"GELENEKLER DEVAM ETTİ"

Suzan Kardeş "Bizim gelenekler burada devam etti. Başka şehirde bile olsa annemin evinde toplanırız. Sabahları namaza gidilir ama el öpülmez. Yemek yenir. Bayram yemeği yenir herkes oturur sırayla büyükten küçüğe el öpülür. Bu gelenek devam eder bizde. Bu bayram geleneğini kaçırmayız" diye konuştu

BİLEKLİĞİ İLK KEZ GÖSTERDİ

Simge Fıstıkoğlu, Suzan Kardeş'e taktığı bilekliğin hikayesini sordu. Bunun üzerine Suzan Kardeş, programda 32 yıllık dostu Sezen Aksu'nun hediye ettiği, kendi imzasını taşıyan bilekliği ilk kez gösterdi.

Kardeş bilekliğin hikayesini şöyle anlattı: Şimdi benim tabi ki hayatımda büyük dönüm noktası ve zaten hayran olduğum; Türkiye'nin hayran olduğu şair, ozan, yazar, çizer, şarkıcı Sezen Aksu işte daha hani... Onun bana doğum günü hediyesi. Kendi imzasıyla bana en sevdiğim şarkıyı böyle gümüş bir plakanın üzerine yazdı. Bunu belki özel bir imalatını yapacaklar ama biz birkaç kişide böyle özel bir şey var.

VAZGEÇTİM'İN HİKAYESİNİ ANLATTI

Suzan Kardeş'in sözleri üzerine Serkan Çağrı, son albümünde de yorumladığı Sezen Aksu'nun Vazgeçtim şarkısını çaldı.

Çağrı, şarkının hiyakesini şöyle anlattı: Şimdi bu eserin bestecisi Ara Dinkjiyan'ı anmak lazım. Müziği ona ait. Sezen Hanım "Bir tane beste istiyorum" demiş Ara Dinkjiyan'a. Günlerce adam çalışmış çalışmış, hiçbir şey olmamış. Tam uçağa binmiş "Vazgeçtim" be demiş. Bunu uçakta karalamış, geldiğinde de bu parçayı söylemiş.

"AYNI DÖNEMDE YAŞIYOR OLMAK BÜYÜK ŞANS"

Sezen Hanım'ın bütün şarkıları, bütün besteleri inanılmaz kalbi bir hisle yapılmış ki hangi enstrumanda çalarsanız çalın güzel yansıyor. Sesle de ayrı, enstrumanlarla da ayrı. Aynı dönemde yaşıyor olmak bizim için büyük bir şans.