Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce düzenlenen Süper Loto 6/54 oyununun bu hafta çekilişinde 6 rakamı doğru tahmin eden ve tek başına 8 milyon 291 bin 325 TL'yi kazanan talihlinin kuponunu Afyonkarahisar'dan oynadığı belirlendi.
 
Kentteki bir marketten yatırıldığı belirlenen Süper Loto kuponunu ise kimin oynandığı henüz belirlenemedi.
 
Süper Loto Bayisi Ahmet Özalp, 4 yıldır bayilik yaptığını, kendi bayisinden yatırılan Süper Loto ve Sayısal Loto kuponlarından bugüne kadar birçok kez 5 bilindiğini söyledi.
 
Özalp, ''İş yerimden oynanan bir kupona ilk defa bu kadar büyük bir ikramiye çıktı. Sanırım Afyonkarahisar'dan da ilk defa bir kişi bu kadar büyük bir ikramiye kazandı. O kuponun yatırılması da bize nasip oldu'' dedi.
 
Ahmet Özalp, bayisine gelen kişilerin neredeyse tamamının sürekli müşterisi olduğunu belirterek, müşterilerinin ise her hafta Sayısal Loto ve Süper Loto oynayan insanlardan oluştuğunu kaydetti.
 
Özalp, ''Sürekli müşterilerimizin fazla olması nedeniyle özel kupon zarfı bile yaptırdık. Kime çıktığı konusunda bir fikrim yok ama müşteri yoğunlumuz, çekilişinin yapıldığı perşembe günü olur. Ayrıca talihlinin kuponunu makineye oynatmadığı, rakamları kendi yazdığını tahmin ediyorum'' diye konuştu.
 
Bayi olarak talihli kişiden bir beklentisi olmadığını da ifade eden Özalp, ''Tek isteğim talihlinin kuponunun bir fotokopisini bana vermesi. Ben de o kuponu iş yerime asacağım. Büyük ikramiyeyi vermemizin ardından işlerimde de bir artış olacağını bekliyorum'' şeklinde konuştu.