Tarikatlar kıyamete oynuyor

Kıyamet senaryoları dünya genelinde tarikatların yeni ekmek teknesini oluşturuyor.

15.06.2011 - 19:03

Tarikatlar kıyamete oynuyor

Fransa'da tarikatların faaliyetlerini izleyen MIVILUDES adlı devlet kurumu, kıyametin 21 Aralık 2012'de gerçekleşeceği senaryosunun tarikatlar tarafından propaganda amaçlı kullanılmaya başlandığı ve bu amaçla gerçekleştirilecek toplu intihar gibi olası eylemlere karşı önlem alınması gerektiği konusunda Fransız hükümetini uyardı.

MIVILUDES, tarikatların, özellikle kansere karşı sözde alternatif tedavi vaadiyle mürit toplamaya başladığını da duyurdu.

Fransız hükümetine bağlı çalışan MIVULIDES, raporunda 'New Age' gibi tarikatların kıyamet senaryolarını mürit toplamakta kullanmaya başladıklarına işaret edip, bu durumun 21 Aralık 2012 perspektifinde toplumsal değerleri altüst edebilecek sonuçlar yaratabileceğine dikkat çekti.

Raporda, bazı tarikatların kamu düzenini bozabilecek ve dış dünyayla irtibatı keserek irrasyonel davranışlara yönelebilcekleri uyarısında bulunuldu.

Yeni iletişim teknolojilerinin tarikatlar tarafından yoğun biçimde kullanılmaya başlandığının kaydedildiği raporda, bugün sadece internet ortamında kıyamet senaryoları üzerine 2,5 milyon sayfalık yayın bulunduğu hatırlatıldı.

Tüm devlet kurum ve kuruluşlarının konu hakkında uyarılması ve eğitilmesini öneren MIVULIDES, tarikatların faaliyetlerinin daha yakın takibe alınması tavsiyesinde de bulundu.

Roma İmparatorluğu'nun çöküşünden bu yana 183 kıyamet senaryosu tespit edildiğini hatırlatan raporda, kıyamet öngörüsünde bulunan tarikatların ve ABD'deki bazı Protestan kiliselerinin, deprem, tsunami ve benzer doğal afetleri kıyamet senaryolarını meşru kılmak için kullandıkları da ifade edildi.

Raporda; bazı tarikatların, mürit toplamak için kimi hastalıklara karşı sözde alternatif tedaviler önerdiklerinin tespit edildiği de belirtilmekte. Bu tarikatların, enstitü, merkez veya serbest fakülte adları altında ve yüklü paralar karşılığında "sözde alternatif tedavi yöntemleri" kursu verdikleri ve özellikle de kanser hastalarını hedefledikleri bildirildi. Bu tedavi yöntemlerine inanmış 3 kanser hastasının feci biçimde can verdiğinin tespit edildiği aktarıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...