Taylor Swift, kanserli çocuğa 50 bin dolar bağışladı

ABD'li şarkıcı Taylor Swift, kansere yakalanan dansçısının yeğeni için 50 bin dolar bağışladı.

taylor.jpg

Yaptığı hayır işleriyle adından sıklıkla söz ettiren ABD'li genç şarkıcı Taylor Swift,  dansçılarından birinin, kanser olan yeğeninin tedavisi için 50 bin dolar (150 bin lira) bağışta bulundu. 

Ayden isimli çocuğa destek olmak için sosyal medya hesabından da bir mesaj yayınlayan 25 yaşındaki şarkıcı, "Amcan ile aynı sahneyi paylaşacak kadar çok şanslıyım. Hepimiz senin için dua ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

TAYLOR SWIFT KİMDİR? 

13 Aralık 1989'da dünyaya gelen Taylor Swift, Pensilvanya'da büyüdü ve on dört yaşında Nashville, Tennessee'ye taşındıktan sonra country müzikteki kariyerine başladı. 2006 yılında kendi adını taşıyan bir albüm çıkardı.  

Albümün üçüncü single çalışması "Our Song" ile ABD country listesinde bir numaraya ulaşan en genç şarkıcı oldu. 2008 Grammy Ödülleri'nde "En İyi Yeni Sanatçı" kategorisinde aday gösterildi. 

Dijital ortamda, dünya çapında 26 milyonun üzerinde albüm ve 75 milyon şarkı satan 25 yaşındaki şarkıcı, Forbes'ın tahminine göre kısa sürede 220 milyon dolarlık bir servetin sahibi oldu. 

Sayfa Yükleniyor...