Teröre lanet okudu

Ünlü modacı, hiçbir annenin evladını şehit vermek için yetiştirmediğini belirterek, "Bu bir savaş değil, kalleşçe, haince yapılan bir terör olayıdır. Çocuklarımızı bunlar için yetiştirmiyoruz. Onun için de asker de, devlet de bir an önce karar almalıdır" dedi.

18.08.2011 - 17:36

Teröre lanet okudu

Moda ve El Sanatları Geliştirme Derneği'nin programına katılan Cemil İpekçi, yaptığı konuşmada teröre lanet okudu.

İpekçi, "Bu bir savaş değil, kalleşçe, haince yapılan bir terör olayıdır. Çocuklarımızı bunlar için yetiştirmiyoruz. Onun için de asker de, devlet de bir an önce karar almalıdır" dedi.

ARTIK SABIR VE BAŞSAĞLIĞI DİLEMEK YETMİYOR
Tüm şehit ailelerine sabır ve başsağlığı dileyen İpekçi, şunları söyledi:

"Ama sabır ve başsağlığı dilemekle olacak şey değil. Son aylarda şehit sayılarımız arttı. Artık buna dur denilmeli. Terörü lanetlememek mümkün değil. Osmanlı Devleti'nden beri Türkü, Kürdü, Çerkezi, Laz'ı hepimiz yıllarca beraber yaşıyorsak bundan sonra da böyle olacak. Bir ayrılık gayrılık yok. Ben bu olayların kendi memleketimizden kaynaklanmadığını, dış güdümde olduğunu düşünüyorum. Çünkü bizim kendi insanlarımızın birbirini öldüreceğini, kendi insanlarımızın birbirinden nefret edeceğini hiç düşünmüyorum. Çünkü kan bağlarımız var. Türkiye'deki her etnik grubun birbiriyle kan bağı ve akrabalığı var. Ya eniştesi, ya amcası, ya halası, ya yengesidir. Onun için biz Osmanlının çocuklarıyız. Zaten Osmanlının çocukları demek biliyorsunuz koca topraklarda karışmış bir sürü insan içinde Arab'ı, Türkü, Kürdü, Çerkez'i, Yugoslav'ı karışmış herkes demek."

İNANÇSIZ İNSANLAR ÖLDÜRÜR
Bu topraklarda müşterek olan ortak noktanın inanç olduğu dile getiren İpekçi, "Bizi esas birleştiren inancımızdır. Mümin olmak hepimizi bir araya getiriyor. Mümin olan, inançlı insanların birbirini katledeceğini hiç düşünmüyorum. Bence bilirkişiler de bunu söyleyecektir. Benim haddime düşmez belki ama bir inanan olarak diyorum ki inançlı bir insanın diğer bir insanı katletmesini düşünemiyorum, çünkü Kuran'a en aykırı şey budur" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...