Tesettüre giren Çetinkaya ilk kez konuştu

Tesettüre giren milli rallici Burcu Çetinkaya, bu kararı uzun süre önce aldığını, ama ancak cesaret edebildiğini söyledi. 3 yıldır namaz kıldığını ifade eden Çetinkaya, 6 yıldır alkol almadığını söyledi.

22.11.2013 - 14:58

Tesettüre giren Çetinkaya ilk kez konuştu

Tesettüre giren milli rallici Burcu Çetinkaya, neden kapandığını ilk kez anlattı. Katıldığı bir programda, yarışlara devam etmek istediğini, ancak bunun biraz da sponsorlara bağlı olduğunu söyleyen Çetinkaya gerekirse ralliyi bırakabileceğini söyledi.

Çetinkaya sözlerine şöyle devam etti:

"2014 yılında hayallerim devam ediyor. Önümüzdeki hafta Dubai'ye gidiyorum. Ama önümüzdeki sene ne olacak biraz sponsorlara bağlı. Cebimden çok para harcadım, eğer imkan olursa yarışırım. Rızkı veren Allah. Bir kapı kapanır bir kapı açılır" dedi.

Kapanma kararını uzun zaman önce aldığını söyleyen Çetinkaya, "10 sene önce sigarayı bıraktım. 6 yıl önce de alkolü... 3 yıl önce namaza kılmaya başladım. Bunlar hep yavaş yavaş oldu" dedi.

Manevi yolculuğunun 10 yıl önce başladığını ifade eden ünlü rallici, "Örtünmem kendi içimde nefsimle verdiğim mücadele neticesinde attığım bir adımdır. Uzun süre önce aldığım bir karardı. Cesaret etmem biraz zaman aldı. Geçen pazar kapandım. Öngyargılar olunca üzülüyorum. Dualarımda, beni kıranlara, sert davrananlara, hakaretlere bile kalbimin sertleşmemesini diliyorum" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...