THY artık Erbil'e uçuyor

THY yolcuları, Bağdat'tan sonra Erbil'e de direkt ulaşma imkânı bulacak. Seferler haftada iki gün gerçekleştirilecek.

14.04.2011 - 11:15

THY artık Erbil'e uçuyor

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türk Hava Yolları'nın (THY) Irak'ın Erbil kentine seferlere başlamasının önemine işaret ederek, ''Erbil seferlerinin başlaması son derece olumlu. Tabii ki bölge halkları arasında iyi bir köprü kuracak. Onun ekonomik, siyasi bir çok yansıması var'' dedi.        

THY'nin ilk İstanbul-Erbil seferine başlaması nedeniyle iş adamı heyetiyle birlikte Erbil'e giden Bakan Şimşek, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bir açıklama yaptı.

Şimşek, şunları söyledi:

''Erbil seferlerinin başlaması son derece olumlu, bölge halkları arasında iyi bir köprü kuracak. Onun ekonomik, siyasi bir çok yansıması var. Sonuçta biz bu bölgedeki ülkelerin, halkların istikrarı, refahı için ülke olarak elimizden geleni yapıyoruz. Büyük düşünüyoruz. Bölge ne kadar istikrara kavuşursa, ne kadar yüksek refaha kavuşursa Türkiye için daha iyi olacaktır."

THY Yönetim Kurulu Bakanı Hamdi Topçu ise savaş ortamından çıkan bir Irak'ta, Bağdat'tan sonra ikinci noktaya uçtuklarını ve ileri günlerde de Necef ve Basra'ya uçuşlarının başlayacaklarını söyledi.

ERBİL SEFERLERİ       
İstanbul-Erbil seferleri haftada 2 frekans olarak planlandı. İstanbul'dan Erbil'e Salı ve Cumartesi, Erbil'den İstanbul'a Çarşamba ve Pazar günleri seferler gerçekleştirilecek. THY yolcuları, Bağdat'tan sonra Irak'ta ikinci uçuş noktası olan Erbil'e direkt ulaşma imkanı bulacak.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...