THY'de 'Comfort Class' dönemi başlıyor

Türk Hava Yolları, yolculara daha rahat seyahat imkanı sunan yeni bir uygulama başlatıyor.

24.09.2010 - 16:09

THY'de 'Comfort Class' dönemi başlıyor

THY'nin 7 Kasım Pekin uçuşuyla uygulamaya başlayacağı Comfort Class kabini uygulamasının basın tanıtımı Turkish Do&Co tesislerinde gerçekleştirildi.        

"Bu ürün Economi Class'ın üzerinde bir ürün. Diğer hava yolları buna 'Ekonomi Plus' diyor, biz onlardan farklı olarak 'Comfort Class' adını koyduk" diyen THY Genel Müdürü Temel Kotil, şunları söyledi:        

''Diğer hava yolları, koltuktan koltuğa mesafeyi 38 inç veriyor, bizde ise mesafe 45 inç. Yani, ayaklarınızı üst üste çok rahat atabiliyorsunuz. Peki Business Class ne olacak derseniz, o da Business Plus olacak, onu sonra tanıtacağız. O koltuklar da 198 santimetrelik tam yatak olacak."

Kotil, uygulamanın başlatılacağı uçakların ekim ayı başında itibaren gelmeye başlayacağını ifade ederek, Airbus 330 uçaklarının da yeni Business Class koltuklarıyla gelecek hafta geleceklerini söyledi.        

7 KASIMDA BAŞLIYOR
THY Pazarlama ve Satış Başkanı Akif Konar da THY filosuna katılacak olan 13 adet Boeing 777 tipi uçaklarda ''Comfort Class'' adı verilen yeni bir ürün uygulamasının başlatılacağını kaydederek, ''Boeing 777 uçaklarında toplam 337 koltuk bulunacak. Bu koltuklardan 28'i Business Class, 63'ü Comfort Class, 246'sı da Economi Class olacak'' dedi.    
    
Konar, Comfort Class koltuklarının diz mesafesinin 116 santimetre, koltuk içi mesafesinin 49 santimetre olacağını ve yolcuların rahat bir seyahat yapacağını bildirdi.        

Her koltukta 10.6 inç ekran bulunacağını, bu ekranlarda yolcuların dilediği kadar film, dizi film, belgesel ve çizgi film izleyebileceğini ifade eden Konar, ayrıca koltuklarda kişisel usb ve i-pod için bağlantı noktası bulunacağını söyledi.        

Konar, koltuklarda iş hayatından ve dünyadan kopmak istemeyenler için internet, GSM ve canlı televizyon ile ayak dinlendirme aparatın da yer alacağını belirtti.        

Comfort Class uygulamasının 7 Kasım tarihinde Pekin uçuşu ile başlayacağını, daha sonra 26 Aralıkta Sao Paulo, 26 Ocak 2011'de Şanghay ve 3 Mart 2011 tarihinde de Los Angeles uçuşlarıyla devam edeceğini dile getiren Konar, uçaklar teslim alındıkça da daha sonra Bangkok, New York, Hong Kong, Guangzhou, Tokyo ve Toronto uçuşlarında uygulamanın başlatılacağını ifade etti.        


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...