TLC, Uluslararası Mutluluk Günü'nü kutluyor (Birleşmiş Milletler'le iş birliği)

2013 yılından beri Birleşmiş Milletler 20 Mart’ı, dünyanın her yanında insanların mutluluğun önemini fark etmesi için Uluslararası Mutluluk Günü olarak kutluyor. Bu sene TLC, Birleşmiş Milletler ile güçlerini birleştirerek yerel Türk yardım kuruluşu İhtiyaç Haritası ile kendi mutluluk kampanyasını başlatıyor.

Haberler 20.03.2018 - 20:56

TLC, Uluslararası Mutluluk Günü'nü kutluyor (Birleşmiş Milletler'le iş birliği)

TLC’nin Mutluluk Haftası akışında Mert Fırat’ın sunuculuğunu üstlendiği 'Mutluluk Projesi' özel programı yer alacak. 

Discovery Networks Türkiye Başkanı ve Genel Müdürü Lydia Fairfax: “Bu sene Uluslararası Mutluluk Günü’nde TLC, dikkat çekici gerçek hayat hikayeleri, kalpleri ısıtan dönüşümler ve hayat değiştiren anları içeren yayın akışı ile insanların hayatlarına neşe katacak. İhtiyaç Haritası ortaklığımız ile dünya çapında kutlanan bu hareketin bilinirliğini artırmayı ve TLC seyircilerinin de Türkiye çapında kendi hayırseverliklerini göstermelerini umuyoruz” dedi.

MUTLULUK PROJESİ (20 Mart Salı günü saat 21:20’de), Mert Fırat’ın sunuculuğunu üstlendiği bu bir saatlik özel belgesel mutluluk konseptini ve Türk kadın ve erkekleri için mutluluğun ne anlama geldiğini inceliyor. Psikologlar, meditasyon koçları, uzmanlar ve Haluk Levent, Danillo Zanna gibi ünlülerle yapılan ropörtajlarla Mutluluk Projesi, mutlu hissettiğimiz zaman neler olduğunu ve kendimizin daha mutlu bir versiyonuna nasıl dönüşebileceğimizi açıklıyor.

Danillo Zanna

Danillo Zanna

TÜRKİYE NE KADAR MUTLU?

Son yapılan Dünya Mutluluk Raporu 2017’ye göre Türkiye, ortalama mutluluk sıralamasında 155 ülke arasında 69’uncu sırada yer alıyor. Raporda ankete cevap veren kişilerin sosyal destek de dahil olmak üzere sosyal faktörleri değerlendirmesi, seçim yapma özgürlüğü, cömertlik gibi faktörler baz alındı. Rapor, refah seviyesinin özellikle de pozitif duyguların hayat koşullarına katkılarını ve hayat değerlendirmelerini açıklıyor. Genel trende göre en mutlu ülkeler küçük ve orta büyüklükteki endüstriyel ülkeler ve çoğu da Batı Avrupa’da yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...