Taştan ya da ağaçtan totemlere sahip olmak zorunda olduğumuz yılları geride bıraktık. Bin yıllar önceki endişeler artık değişti. Totemler şimdi yerini çeşitli aksesuarlara bıraktı. Bağımlılık duyduğumuz ve enerjisinin bize iyi etkiler getirdiğini düşündüğümüz aksesuarlar ile yaşamayı ve onları biriktirmeyi seviyoruz. Bir mekanı yaratırken pek çok endişe bizden önce odalara koşar. Umutların arasına karışır. Ne yapacağınızı şaşırtmaları fazla vakit almaz.

Dekorasyonda kullanılacak malzemenin, dokunun, eşyanın, rengin sınırı yok. Onları nasıl ve ne sebeple bir araya getirdiğiniz önemli. Duvarları çeşitli renklerde yağlı boya veya kağıt örnekleri ile süslüyoruz. Oysa çoğu zaman yalın bir beton duvar da çok güzel etkiler yaratabilir. Malzemeler sınırsız. İçinde bulunduğumuz kültür ve modanın eğilimleri, mabedimiz olacak olan evimizin içine sızıyor. Hayallerimiz ne çok şeyle besleniyor.

Kısa bir süre olsun, modayı unutun. Kağıt kaplamaları, yağlı boyaları. Hayal kurun nasıl bir ev, nasıl bir oda, nasıl bir salon istiyorsunuz. Şimdi evinizdeki tüm eşyaları değiştirmek isteseydiniz, neleri tutar, neleri atardınız. Gerçek bir hesaplaşma size sizi hediye eder. Sonra gerçek arzularınızdan ne kadar uzakta olduğunuzu görebilirsiniz.

Saygılarımla,
İçmimar ve Feng Shui Uzmanı Funda Ceyhan
http://www.benimfengshuim.com