Tuba Büyüküstün'ün ödülü Meryem Uzerli'ye mi verildi?

Meryem Uzerli'nin aldığı 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünün aslında Tuba Büyüküstün'e verileceği iddialarına menajerlik şirketinden açıklama geldi.

05.08.2016 - 16:55

Tuba Büyüküstün'ün ödülü Meryem Uzerli'ye mi verildi?

Geçtiğimiz hafta Meryem Uzerli'nin, Beyrut Uluslararası Ödülleri'nde (BIAF) En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü almıştı. Tören sonrası "Ödül aslında Tuba Büyüküstün'e verilecekti. Ancak ünlü oyuncu 'Daha' filminin çekimleri nedeniyle Beyrut'a gidemeyince ödül Meryem Uzerli'nin oldu" iddiası ortaya atıldı. 32 yaşındaki oyuncu Uzerli'nin menajerlik şirketi Icon Talent, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklama ile iddianın gerçeği yansıtmadığını belirtti.

"ÖDÜLÜN DEĞERSİZLEŞTİRİLMEMESİNİ RİCA EDİYORUZ"

Yapılan açıklama şöyle: "BIAF Meryem Uzerli’yi son 3 yıldır törene davet ediyor. Bu yıl da BIAF 2016 için görüşmeler 2015 Ağustos ayında başladık ve Mayıs 2016’da katılımı teyid ettik. Bu nedenle Mayıs ayından bu yana katılımımız kesinleşmişti. Ödülün kapsamı ise 'Onur Ödülü'. Bunu da herhangi bir şekilde bir projeye veya role bağlayarak vermiyorlar. Meryem Uzerli’nin Orta Doğu’daki bilinilirliği 'Muhteşem Yüzyıl' ile olduğu için anons edilirken 'Hürrem' rolü ile anons etmeleri çok doğal bir refleks. Ama tekrar belirtmek isteriz ki bu ödül 'En İyi Kadın Oyuncu' alanında verilmiş bir 'Onur Ödülü'dür ve herhangi bir şekilde başka bir oyuncu yerine konumlanmış bir ödül değildir. Uzerli’nin Orta Doğu’da sahip olduğu şöhretin hepimiz tarafından da kabul görmüş bir başarı ile elde edildiğini unutmadan, 1 yıl boyunca planlanmış bu organizasyonun ve ödülün bu tip bir kıyaslama ile değersizleştirilmemesini rica ediyoruz"

"HİSLERİMİ ANLATACAK KELİME BULAMIYORUM"

Meryem Uzerli'nin ödülünü alması için sunucunun "Kalbimi çalan, 17 farklı ülkede 400 milyon hayranı olan" diyerek sahneye davet ettiği Uzerli, ödülü aldıktan sonra  "Hislerimi anlatacak kelime bulamıyorum. Hep gerçek karakterler yaratmaya çalıştım. Dünyanın en mutlu insanıyım. Ödülümü tüm dünyadaki kendi şansını bekleyen genç yeteneklerle paylaşmak isterim. Çok teşekkür ederim” diye konuşmuştu.

Sayfa Yükleniyor...