Turizmde gözler önümüzdeki yılda

Seyahat Acenteleri Yöneticileri Derneği (SAYD) Başkanı Rafioğlu, 2011 yılının turizmde düze çıkış yılı olacağını söyledi.

Anadolu Ajansı 21.07.2010 - 10:23

SAYD Başkanı Rafi Rafioğlu, bu turizm yılının çok iyi seyrettiğini ve hedeflere ulaşılacağını belirtti. Bu yılki turizm sezonunun geçen yıla göre de iyi olduğunu vurgulayan Rafioğlu, turizmcinin asıl rahatlayacağı yılın ise 2011 olacağını kaydetti.

Rafioğlu, ''Bu yıl Antalya'ya gelecek turist sayısı 10 milyonu bulur. Ancak 2011 yılında Antalya'ya gelecek turist sayısı 11 milyonu aşar. 2011 yılı turizmcinin düze çıkış yılı olacak'' dedi.        

2011 yılının, turizmin gerçek potansiyeline ulaşacağı yıl olacağına işaret eden Rafioğlu, Türk turizminin artık rayına oturduğunu, her geçen yıl bir önceki yıla göre artış yaşadığını bildirdi. Rafioğlu, 2011 yılının bugüne kadar kırılan rekorların üstünde bir sonuçla kapanacağını tahmin ettiklerini vurguladı.
       
''ANTALYA BÖLGESİNDE OTELLERDE BOŞ YER YOK''
Bu turizm sezonunda özellikle Antalya bölgesindeki otellerde yer kalmadığına da dikkati çeken Rafioğlu, ''2010 yılının yaz aylarında otellerde yer bulmak çok zor hale geldi. Turizmdeki bu ilgi Kasım ayına kadar sürer. Tur operatörleri 2011 anlaşmalarını yapıyorlar. 2011 yılının rezervasyonları şimdiden yapılmaya başlandı. Alınan rezervasyonlara bakıldığında 2011 yılının yeni bir rekor yılı olacağını görebiliyoruz'' diye konuştu.
        
''TÜM PAZARLARDA ARTIŞ OLACAK''
Türk turizminin her geçen gün daha da geliştiğini ifade eden Rafioğlu, sözlerini şöyle tamamladı:        

''Türk turizmi her yıl daha da büyüyor. Avrupa, Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu gibi mevcut pazarlarımızdan gelen turist sayısındaki artışı sürüyor. Mevcut pazarların yanı sıra Doğu Asya ve Orta Doğu ülkelerinden gelecek turist sayısı da artacak. Özellikle Orta Doğu ülkelerinden beklenti çok yüksek. İran'ın yanı sıra Suriye, Katar, Dubai, Lübnan ve Ürdün gibi ülkelerden gelecek turist sayısının önemli oranlarda artması bekleniyor. Bu yıl kaybedilen İsrail pazarının ise yılın sonuna doğru yeniden eski haline gelmesi bekleniyor. 2011 yılında İsrail'den de gelecek turist sayısında da iyileşme olacak.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...