NTV

Türkan Şoray: Hatalarımızın yüzümüze vurulacağını anlamadık

DHA

Yaşam

Türk sinemasının ’Sultan’ı Türkan Şoray "Biz kendi kendimizi eğittik. Yaptığımız filmlerdeki hataların yıllar sonra yüzümüze vurulacağını hiç anlamadık" dedi.

Türk sinemasının ’Sultan’ı Türkan Şoray, Anadolu Üniversitesi’nde düzenlenen söyleşiden önce oynadığı filmlerden oluşan sinevizyon gösterimi sonrası duygula anlar yaşadı. 

"BÜYÜLÜ BİR DÜNYA"

Okumanın çok güzel bir şey olduğunu söyleyen Şoray, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Burada davet edilmekten büyük onur duydum. Şuanda çok duyguluyum. Üniversite kapısından girdiğim an sanki büyülü bir dünyaya giriyormuşum gibi hissediyorum.

"MESLEĞİM ÜNİVERSİTE OLDU"

Çünkü hayatta en çok istediğim şeylerden bir tanesi yüksek tahsil yapmaktı. Yapamadım. Ama benim mesleğim bana üniversite oldu. Yine de hep içimde kalmıştır. Sanki burada sizinle üniversite okuyormuşum duygusu hissediyorum. Okumak çok güzel, sizleri kutluyorum"

"SESİMİZİ DUYURMAYA BAŞLADIK"

Kendisinin 220 filmde rol aldığını ve 5 filmde de yönetmenlik yaptığını anlatan Türkan Şoray, "Sinemaya ortaokul çağlarımda başladım. Sanat dallarından içinde en etkilisi sinema. Sinema gerçekten mucizevi bir şey. Ülke olarak dünyada yavaş yavaş sesimizi duyurmaya başladık.

"İZLEYİCİMİZ HOŞGÖRÜLÜYDÜ"

Üniversite bitiremedim ama sinemacı olduğum için çok gurur duyuyorum kendimle. Sinema okulları yoktu bizim zamanımızda. Kendi kendimizi eğittik. Yaptığımız filmlerdeki hataların yıllar sonra yüzümüze vurulacağını hiç anlamadık. Yaptığımız filmler televizyonlarda yayınlandı ve hatalarımız da yüzümüze vurulmaya başlandı. Ama bizim izleyicimiz çok hoşgörülüydü" dedi.

ETİKETLER