Miss Turkey 2009 Güzellik Yarışması'nın finalinde dereceye giren güzeller düzenlenen basın toplantısında duygularını anlattı.

Miss Turkey organizasyonu Başkan Yardımcısı Can Sandıkçıoğlu, finali gerçekleşen yarışmanın Doğuş Yayın Grubu tarafından aynı gün şehitlerin olması nedeniyle yayımlanmadığını hatırlatarak, ''Dün verdiğimiz şehitleri anmak istiyorum. Türk halkının hassasiyetlerine duyarlıyız'' dedi.

Yarışmanın canlı yayımlanmaması konusunda gösterdikleri duyarlılık nedeniyle tebrik aldıklarını ifade eden Sandıkçıoğlu, yarışmada birinci olan Ebru Şam'ın Kasım ayında Güney Afrika'da yapılacak olan ve 120 ülkenin katılacağı ''Miss World 2009''da Türkiye'yi temsil edeceğini, ikinci olan Senem Kuyucuoğlu'nun Ağustos ayında Bahamalar'da yapılacak ''Kainat Güzellik Yarışması''na gideceğini, üçüncü güzel Ebru Hacıbedel'in de ''Avrupa Güzellik Yarışması''na katılacağını bildirdi. Can Sandıkçıoğlu, yarışmanın dördüncüsü Begüm Yılmaz'ın ise Ekim ayında Çin'de gerçekleştirilecek ''Miss İnternational''da Türkiye'yi temsil edeceğini söyledi.

Türkiye güzeli seçilen Ebru Şam da dereceye gireceğine inanmadığını ifade ederek, ''Çok mutluyum. Hala birinci olduğuma inanamıyorum'' dedi.

Senem Kuyucuoğlu ise hala şokta olduğunu ve hala yarışmanın etkisinden kurtulamadığını ifade etti.

Türkiye güzelini seçti