Türkiye güzelini seçiyor

Miss Turkey 2009 Güzellik Yarışması’nın büyük finali bu akşam Kral TV ve CNBC-e’de.

07.04.2009 - 16:39

Türkiye güzelini seçiyor

Türkiye’nin en güzel kızı olarak seçilmek, Türkiye’yi uluslararası yarışmalarda temsil etmek, büyüleyici bir dünyaya adım atmak ve büyük ödülü kazanmak için finalde 20 güzel  yarışacak.

Bu yıl ülkemizi Eurovision’da temsil edecek Hadise ise finalde şarkıları ve sahne şovuyla yer alacak.

Emre Altuğ ve Burcu Esmersoy’un sunacağı gecede Türkiye güzelini; Özcan Sandıkçıoğlu, Güneri Civaoğlu, Prof. Onur Erol, Okan Bayülgen, Serdar Bilgili, Acun Ilıcalı, Yıldırım Mayruk, Çağla Şikel, Hande Subaşı, Nebahat Çehre, Aslıhan Koruyan Sabancı’nın da aralarında bulunduğu jüri seçecek.

EN GÜZELİ HANGİSİ?
Yüzlerce genç kız arasından sıyrılarak finalde yarışma şansı yakalayan ve 17 gündür Dedeman Şile otelindeki kampta hazırlanan 20 güzel (Aday numaralarına göre sıralanmıştır); Ece Begüm Yücetan (01-İzmir), Bige Yıldırımer (02-  İzmir), Begüm Yılmaz (03-İzmir), Nazlı Deniz Alkan (04-İstanbul), Irmak Gökçeoğulları (05- İstanbul), Ebru Hacıbedel (06-Almanya), Merve Alp (07-Fransa), Selin Melisa Arıkdal (08 – İstanbul), Duygu Helvacıoğlu (09 – İstanbul), Ayça Kuru (10 -İstanbul), Merve Gamze Çetinkaya (11-İstanbul), Hanife Yalçın (12-İstanbul ), Ebru Şam (13-Almanya), Özlem Eryılmaz (14-Antalya), Tuğba Melis Türk (15-İstanbul), Tuğçe Sarıkaya (16-İstanbul), Seda Tosun (17-İstanbul), Merve Kızıl (18-İzmir), Derya Saka (19-Almanya), Senem Kuyucuoğlu (20-İzmir).


NASIL HAZIRLANDILAR?
Miss Turkey’nin 20 finalist güzeli, Dedeman Şile’de 17 günlük yoğun bir kamp dönemi geçirdiler. Doğuş Yayın Grubu, Türkiye Güzeli ünvanını taşıyabilecek, güzelliğinin yanısıra görgüsü, zerafeti, bilgisi ve konuşmasıyla insanları etkileyecek güzeli seçmek için dünya standartlarında bir kamp imkanı sağladı. Kızlar koreografi derslerinden yoga ve pilatese, diksiyon ve oyunculuktan zerafet derslerine, offroad ve atv safari gibi sportif aktivitelerden, sosyal faaliyetlere kadar birçok etkinliğin içinde buldu. Ayrıca kızlara bir diyetisyen, yaşam koçu, imaj danışmanı da yardımcı oldu.  

Bu yarışma aynı zamanda yeni medyanın da etkin kullanıldığı bir yarışma oldu. Kamp günlüğü missturkey.ntvmsnbc.com sitesinden ve Kral TV’den her gün yayınlandı. Güzellere, bu yoğun kamp döneminde sanat dünyasının ünlü isimleri de ziyaretleriyle moral verdi.

Miss Turkey finalistlerinin mayolarını Zeki Triko özel olarak tasarladı. Kıyafetleri Park Bravo, ayakkabıları Nine West, makyaj malzemelerini ise Inglot sağladı. 20 finalist kızın tarzlarını Bahçecik Kuaför yeniliedi.

GÜZELLERE ÜNLÜ İSİMLERDEN DERSLER
Miss Turkey adayları final gecesine Uğurkan Erez ve İlke Kılıç’ın dans koreografisiyle hazırlandı. Kızları ünlü modacı Cengiz Abazoğlu giydiriyor. Güzellerin artistik fotoğraflarını Serdar Bilgili çekerken, katalog çekimlerini ise Tamer Yılmaz yaptı. Diksiyon derslerini Cevdet Arıcılar, zerafet derslerini Oya Ölçen verdi.

Güzeller kampta, Ebru Şallı ile pilates yaptı, diyetisyen Berrin Yiğit’in gözetiminde beslenen genç kızların imaj danışmanlığını Özlem Çakır yaparken Ahmet Yıldırım makyaj tüyoları verdi.

İLK DÖRT GÜZEL ULUSLARARASI YARIŞMALARA KATILACAK
Miss Turkey’de dereceye girecek güzeller, ülkemizi Avrupa, Dünya ve Kainat güzellik yarışmalarında temsil edecek, büyük ödüllerin sahibi olacak. Yarışmada birinci gelecek güzel ülkemizi Miss World (Dünya Güzellik), ikinci güzel Miss Universe (Kainat Güzellik Yarışması), üçüncü güzel ise Miss Europe’da (Avrupa Güzellik Yarışması) temsil edecek. Yarışmada dördüncü seçilen güzel Miss International’a katılacak.

http://missturkey.ntvmsnbc.com/

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...