23 yaşındaki Elif Kocaman, unvanını 69 santimlik ABD'li üniversite öğrencisi Bridgette Jordan'a kaptırdığına üzülmedi.

Kadirli'de Bağ Mahallesi'ndeki evlerinde annesi, babası ve 3 erkek kardeşiyle birlikte yaşayan ve geçen yıl 72.6 santimlik boyuyla ''dünyanın en kısa kadını'' olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren 23 yaşında, 7 kilo ağırlığındaki Elif Kocaman, unvanını ABD'li üniversite öğrencisi Bridgette Jordan'a (22) kaptırmasını önemsemedi.

ABD'nin Illinois eyaletinde yaşayan Jordan'ın erkek kardeşi Brad Jordan'ın (20) da 98 santimetre olduğunu öğrendiğini söyleyen Kocaman, yaşantısının eskisi gibi süreceğini ifade etti.

Kocaman, rekorlar kitabına girmesiyle hayatının değiştiğini ve sokakta yürürken kendisini görenlerin birlikte fotoğraf çektirmek için adeta birbiriyle yarıştığını belirterek, ''Beni kucaklarına alıp sevgi gösterilerinde bulunmaları çok hoşuma gidiyor. Artık dünyanın değil, Türkiye'nin rekortmeniyim. Bu da bana yeter'' dedi.

Anadolu Ajansı muhabirinin haberi üzerine rekorlar kitabına girdiğini anımsatan Kocaman, şöyle konuştu:

''Yaşadığım sürece herkesin beni tanımasını ve sevmesini istiyordum. Boyumun kısa olmasına da hep üzülmüştüm. Geçen yıl Eylül ayında rekorlar kitabı yetkililerince dünyanın en kısa kadını olarak sertifika almıştım. Daha sonra gösterilen ve devam eden ilgi beni çok mutlu etti. Artık benim yerime Amerikalı bir bayan rekortmen oldu. Geçmişte dünyanın ve Türkiye'nin en kısa boylu kadını olmak da benim için yeterli. Mutluyum. Şimdi hayalim reklam veya bir televizyon dizisinde oynamak, aynı zamanda Jordan ve kardeşi ile tanışmak.''