Earls Court sergi alanında 4-7 Şubat 2010 tarihlerinde düzenlenen fuarda, Türkiye büyük standıyla ve Türk Hava Yolları'nın (THY) da bulunduğu çok sayıda kuruluşu ve seyahat acentasıyla hazır bulundu.
 
Times gazetesiyle birlikte fuarın ana sponsorlarından biri olan Türkiye'nin büyük panolara asılmış afişleri ve fotoğrafları fuar alanının girişinde yer aldı.
 
Kültür ve Tanıtma Ataşe Yardımcısı Ayşegül Gürgezoğlu, fuarın sadece turizm sektörüne değil, halka da açık olması açısından önemine dikkat çekti.
 
"Destinations" fuarının Birleşik Krallık'ın en önemli tatil ve seyahat fuarlarından biri olduğunu belirten Gürgezoğlu, "Bu fuar, insanların tatil kararlarını vermesinde oldukça önemli ve etkili" dedi.
 
Fuarda özellikle İstanbul'a ve Türkiye'deki kültür gezilerine ilginin yoğun olduğunu ifade eden Gürgezoğlu, 2010 kültür başkenti ilan edilmesinin İstanbul'a ilginin artmasında etkili olduğunu kaydetti.
 
Gürgezoğlu, dört günlük fuarın "çok verimli" geçtiğini de belirterek, "Bu fuarla, İngilizlerin 2009'da olduğu gibi 2010 yılında da Türkiye'ye olan ilgilerinin devam edeceği görülüyor" diye konuştu.
 
Türkiye'nin yanı sıra KKTC de fuarda temsil edildi. KKTC Londra Temsilciliği turizm ofisi yetkililerinin yer aldığı stantta, KKTC ile ilgili broşürler dağıtıldı, tatil imkanlarıyla ilgili bilgi verildi.