"Türklerin Brad Pitt'i geliyor"

Yunanistan'da, ''Yabancı Damat'' ile başlayan Türk dizileri akını, ''Binbir Gece'' ile zirveye çıktı. Şimdi ise sırada iki dizi daha var.

09.08.2010 - 12:00

"Türklerin Brad Pitt'i geliyor"

''Yunan kanallarının pusulayı, pahada da ağır olan Amerikan yapımlarından, daha makul fiyatlı Türkçe dizilere çevirdikleri'' değerlendirmesinde bulunan Yunan medyası, önümüzdeki kış sezonunda ''Aşk-ı Memnu'' ve ''Gümüş'' adlı dizilerin izleyicinin beğenisine sunulacağı bildirildi.

''Makedonya TV''de Ekim 2009'da vizyona giren ve izlenme rekorları kıran ''Binbir Gece'' nisan ayında bitmiş ve ardından ANT1 Kanalı tarafından izleyiciyle buluşturulmuştu. ANT1'in ''prime time'' kuşağında yayınlanan dizi, günde ortalama 1 milyon 100 bin izleyiciyi ekran başına topladı. Dizinin yeni bölümlerini yayımlanmadan önce izlemek isteyen Yunanlılar internete başvurdu.


Dizi için açılan ve Türkçe orijinal adıyla erişim sağlanan Yunanca bloglarda yeralan izleyici yorumlarında ise, ''Binbir Gece'nin, bir dizinin başarılı olması için tüm kriterlere sahip olduğu, Yunanlıların Türk kültürüne bir adım daha yaklaştığı'' görüşlerine yer verildi.

Dizinin, ''Harika, ciddi ve ölçülü olduğu'' değerlendirmesinde bulunan Yunanlı izleyiciler, ''Yunanistan'da saygı var mı? Hangi gelin saygı gösteriyor artık? Hangi gelin kayınpeder ile kayınvalidenin elini öper? Hiçbiri. Kıyaslanacak tarafımız yok. Her açıdan harika bir yapıt'' gibi yorumlarda bulundular.

'TÜRKLERİN BRAD PITT'İ GELİYOR'
''Gümüş'' adlı dizinin ise ''Makedonya TV''de, ''Aşk-ı Memnu'' ise Mega Televizyonu'nda yayınlanacak.

Dizide ''Behlül'' karakterini canlandıran Kıvanç Tatlıtuğ için ''Hollywood starlarını aratmayacak kadar yakışıklı" deniliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...