Tutkuyu tanımlamak ne kadar zordur. Kalbimizin derinliklerinden fışkıran bir coşkudur tutku. Tüm benliğimize yayılan.

Tutkularımızın peşinden gideriz. Onları yaşamaya, o heyecanı tatmaya.

Örneğin; bir klasik müziksever için tutku ne olabilir? Mozart'ın bir eserini dünyanın en iyi orkestralarından birinin yorumuyla çok özel bir salonda dinlemek mi? Mesela Royal Filarmoni Orkestrası'nı Londra'da Royal Albert Hall'da Mozart'ı yorumlarken dinlemek gibi...

Ya da bir sanatsever için ne olabilir tutku? Dünyanın en önemli sanat etkinliklerinden birini ziyaret etmek mi? Mesela Venedik Bienali'nin açılışında bulunmak gibi...

Veya dünyadaki en önemli kültürel etkinliklerinden birini, o etkinliğin sahibi olan şehire giderek birebir onlar gibi yaşamak mı? Mesela Venedik Karnavalı' nı onlar gibi giyinerek onlar gibi hissederek yaşamak...

Yoksa bir bölgenin, bir halkın dünyaya ihraç ettiği kültürü orada tanıyıp yaşamak, tatmak mı? Mesela İskoçya' da "Whiskey Festivali"ne katılarak dünyanın en kaliteli viskilerini tatmak gibi...

Ve tüm bu güzellikleri sizin için en ince ayrıntısına kadar düşünülüp, tasarlanmış bir organizasyon dahilinde yaşamak...

Özel şehirleri özel günlerinde yaşamak

Tutkunun Kalbine Yolculuk...

Turlarımız ve özellikleri:

Passion turları; gidilen yerlerin en özel günlerini ve anlarını, özel bir etkinliğini ve orada yaşayanların kültürünü sadece anlatılarak değil, bizzat içinde bulunarak yaşamanızı sağlamak üzere tasarlanmaktadır. Dolayısıyla her turun kendine has bir amacı, teması bulunmaktadır.

Turlarımızda tur içi ekstra turlar yoktur. Hemen herşey tur fiyatına dahildir.

Ayrıntılı tur programımızdan göreceğiniz üzere her gün detaylı olarak planlanmıştır ve fiyatlara dahil olan ve olmayan hizmetler açıkça belirtilmiştir.

Yoğun programa rağmen serbest zaman da önemlidir. Turlarımızda serbest zamanlar, misafirlerimizin beraberce geçirilen zamanın dışında, kendi özel zevkleri ve ilgi alanlarına göre gidilen yerin keyfine varabilmeleri amacıyla genellikle akşamüstleri olmak üzere günde bir-iki saat ve sondan bir önceki günde de yarım gün olmak üzere planlanır.

Passion Travel, misafirlerine daha iyi ve etkin hizmet verebilmek amacıyla her tur için katılımcı sayısını sınırlı tutar. Bu sayı her tur için açıkça belirtilir.

Kadromuz, Rehberlerimiz ve Danışmanlarımız:

Passion Travel için en önemli hedeflerden biri; misafirlerinin turdan sonra detaylı olarak bilgilenmiş olarak evlerine dönmeleridir. Bu sebeple turlarımızda tecrübeli rehberlerimiz ve turun amacına göre bir veya daha fazla danışmanımız bulunmaktadır. Rehberlerimiz, gidilen ülkenin ana dilini bilmesine özen gösterilerek seçilmiş tecrübeli rehberlerdir. Rehberlerimiz turumuzla ilgili her konuda sizleri detaylı olarak bilgilendirecekler, istek ve ihtiyaçlarınızı yerine getirmekten mutluluk duyacaklardır. Ayrıca bizim için misafirlerimizin, turumuzun temasıyla ilgili detaylı olarak bilgilenmeleri ön planda olduğu için rehberlerimizin yanısıra danışmanlarımız da tur boyunca sizlerle beraber olacaklardır. Danışmanlarımız, turun temasıyla direkt ilgili meslek ve uzmanlık dallarından seçilmiş müzikolog, sanat tarihçisi, mimar, gurme, somelye gibi çok değerli akademisyen ve uzmanlardan oluşmaktadır.

Uçuşlar:

Turlarımızın tamamı tarifeli, ulusal havayolu şirketleriyle yapılmaktadır. Ve her zaman öncelikle direkt uçuşlar tercih edilmektedir. Bunların mümkün olmadığı zamanlarda aktarmalı bir uçuş ya da diğer özel havayolları tercih edilir. Uçuşlarda mil kullandırma, koltuk ve yemek tercihleriniz havayollarının bize sunduğu imkanlar çerçevesinde mümkün olduğunca gerçekleştirilir.

Oteller:

Otellerimiz şehir içinde merkezi konumda, 4 veya 5 yıldızlı otellerden seçilmektedir. Her turda tüm grup tek bir otelde kalır. Kategori, turun asıl amacına yönelik olarak ve maliyetlerin mümkün olduğunca uygun seviyelerde kalması gibi birçok kritere göre belirlenir.

Yemekler:

Turlarımızdaki tüm öğünler, tur programı akışına göre hiçbir öğünün atlanmaması esasına göre planlanır. Tur akışına göre varsa atlanan öğünler ayrıntılı tur programında açıkça belirtilmiştir. Turumuzdaki tüm restoranlar ve menu, özenle seçilmekte, tur programına göre bulunulan yerlerin yakınında olmasına gayret gösterilerek belirlenmektedir. Tur kayıt formumuzda belirteceğiniz yemek tercihleriniz de hassasiyetle dikkate alınmaktadır.

Kondüsyon ve sağlık:

Bizim için misafirlerimizin turumuza sağlıkla başlayıp tamamlamaları esastır. Turlarımız, yoğun programı içinde sürekli yürümeyi, ayakta kalmayı ve seri olarak hareket etmeyi gerektirebilir. Bu tür turlarımıza katılmadan önce bu konuda bizimle temas etmenizi tavsiye ederiz. Aynı sebeplerden ve turlarımızdaki bazı etkinliklerdeki -örneğin klasik müzik konserleri ve operalar- yaş sınırlamalarından dolayı 12 yaşından küçükleri maalesef turlarımıza kabul edemiyoruz.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın!