Tuvalette 10 milyon yenlik bağış bulundu

Japonya'da bir umumi tuvalete, bağış amacıyla bırakılan on milyon yen (yaklaşık yüz otuz bin dolar) şaşkınlık yarattı.

29.09.2011 - 12:59

Tuvalette 10 milyon yenlik bağış bulundu

Kim tarafından bırakıldığı belirtilmeyen paranın üzerinde, ülkede Mart ayında yaşanan deprem ve tsunami felaketi kurbanlarına yardım amacıyla bağışlandığı ifade eden bir not bulundu.

Tokyo'nun kuzeyindeki Sakado şehrindeki bir tuvalette bulunan paranın, bir alışveriş poşeti içinde bırakıldığı bildirildi. Poşete iliştirilmiş notta "Yalnız yaşıyorum ve bu paraya ihtiyacım yok" denildi.

Sakado belediyesinden olayla ilgili yapılan açıklamada, paranın sahibinin üç ay içinde ortaya çıkmaması halinde yüz otuz bin dolar değerindeki paranın Kızıl Haç yardım örgütüne bağışlanacağı bildirildi.

Japonya'da son dönemde yaşanan felaketler sebebiyle binlerce kişi mağdur olmuş durumda. Paranın ulaştırılması istenen Tohoku, Japonya'nın deprem ve tsunamiden birinci dereceden etkilenen bölgesi.

Yaklaşık yirmi bin kişinin hayatını kaybettiği bölgede, Fukushima nükleer santralinden yaşanabilecek sızıntı sebebiyle de büyük endişe hakim Mart ayında yaşanan deprem ve tsunaminin yaralarını sarmaya çalışan Japonya'yı geçen hafta da Roke tayfunu vurmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...