Üçüncü talihli ortada yok

ABD'de geçen ay sonu çekilen lotoyu oynayıp kazanan üç talihli rekor ikramiyeyi paylaşacak. Talihlilerden birinin hala ortaya çıkmadığı belirtildi.

Anadolu Ajansı 10.04.2012 - 12:41

Üçüncü talihli ortada yok

ABD'de 640 milyon dolar tutarındaki dünya rekoru loto ikramiyesini kazanan üç esrarengiz talihliden biri hala ortada yok.

İkramiyeyi kazanan üç eyaletten Maryland'in piyango idaresi, Baltimore'da satılan ve ikramiyeyi kazanan biletle ilgili ayrıntıları vermek üzere bugün bu kentte basın toplantısı düzenleneceğini açıkladı.

Piyango idaresinden bir yetkili, Baltimore Sun gazetesine yaptığı açıklamada, talihlinin adının saklı kalmasını istediğini, ancak geçmişiyle ilgili bilginin kamuoyuna açıklanacağını belirtti.

Ülkenin orta kesimlerindeki Kansas'da ikramiyeye ortak olan talihli de kimliğinin açıklanmamasını istedi.

Kuzeydeki İllinois eyaletinde ikramiyeyi kazanan üçüncü talihli ise henüz ortaya çıkmadı.

ABD'de piyango talihlileri çoğunlukla kimliklerini açıklamadan önce avukat tutuyorlar.

Büyük lotoyu Maryland, Illinois ve Kansas eyaletlerinde kazandığı açıklanan talihlilerden biri olduğunu geçen hafta başında Maryland'in başkenti Baltimore'da açıklayan 37 yaşındaki Haiti göçmeni bir kadın, biletini "kaybettiğini" bildirmişti.

Amerikalılar, dünya tarihinin en yüksek ikramiyesini kazanabilmek için geçen hafta "Mega Millions" adı verilen lotonun oynandığı bayilere adeta akın ederken, ülke genelinde tam bir loto çılgınlığı yaşanmıştı.

Lotoda büyük ikramiye, haftalardır kazanan çıkmaması üzerine 640 milyon dolara ulaşmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...