Uğur: Bana ‘talihsiz kadın’ demeyin

Meme kanserine yakalanan Deniz Uğur, kendisine “talihsiz kadın” diyerek acıyanlara kızdığını söyledi. Mücadeleye saygı duyduğunu belirten Uğur, “Ben ‘Her şerde bir hayır vardır’ sözüne çok inanırım” dedi.

Haberler 18.12.2011 - 07:35

Uğur: Bana ‘talihsiz kadın’ demeyin

“Adını Feriha Koydum” dizisinin Zehra’sı Vahide Gördüm’den sonra Sanem karakterini canlandıran Deniz Uğur da meme kanserine yakalandı.

Göğsündeki kitleyi fark edince doktoruna başvuran Uğur, hastalığını öğrendikten sonra internetteki sitesinde bir yazı kaleme aldı.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; Deniz Uğur şu ifadeleri kullandı:

“Haberi alanların tümü bana aynı cümleyi söyledi ve bununla gururlandığımı itiraf ediyorum: ‘Meme kanseri ne ki? Sen bununla top diye oynarsın.’ Haklılar. Bu hafta geçireceğim operasyonu gerçekten ciddiye almıyorum. Sonrasındaki tedavi sürecini de. Şunu iyi biliyorum: Hayatta, doğum yapmaktan daha zorlu bir iş yok. Belki de bu yüzden ‘ameliyat olacağım, kemoterapi göreceğim’ diye gerilmek şöyle dursun, gün içinde aklıma bile gelmiyor. Şimdi ‘saçlarım dökülecek’ diye üzülme fikri komik geliyor. Ya da ‘göğsümü alacaklar’ diye. ‘Bu talihsiz kadının başına gelmeyen kalmadı’ diye yakınanlara çok kızıyorum, haberiniz olsun. Her fırsatta ne kadar ‘mağdur’ olduğunu dillendirip sempati toplamaya çalışan tiplerden değilim çünkü. Hiç sevmem o halleri. Saygı da duymam. Mücadeleye saygı duyarım. Yakınıp dövünmeden verilen mücadeleye. Vahide’nin duruşuna saygı duyarım. ‘Her şerde bir hayır vardır’ sözüne de çok inanırım.”

Uğur, yazısının ardından Twitter’dan şu notu paylaştı: “Sitemde paylaştığım yazı, spekülasyonu önlemek ve toplumsal bir konunun altını çizmek amaçlıdır. Bunun dışında her telefona cevap vermek ve her yayına bağlanmak mümkün değil. Anlayış göstereceğinize inanıyorum. Hepinize sevgiler, teşekkürler.”

Sayfa Yükleniyor...