Ülkelere göre erkeklerin özellikleri

Hayatınızın erkeği hangi ülkede yaşıyor olabilir? Glamour Türkiye'den Barış Bayraktar, farklı ülkelerden erkeklerin özelliklerini yazdı.

ntv.com.tr 10.07.2016 - 16:48

Ülkelere göre erkeklerin özellikleri

Her şeyden önce, günümüz erkeğinin neden bu hale geldiğine değinmeden konuya giriş yapamam. Evet, tek sorumlusu sizlersiniz. Bizleri çok para kazanma arzusuna iten de sizlersiniz. Kocaman motor yatları satın alma içgüdümüzün altında içimizde beslediğimiz Christopher Colombus sevdası mı var sanıyorsunuz? Veya o saçma sapan, bir erkeğin en nefret edeceği kırmızı tonundaki o milyon dolarlık otomobilleri almamızın nedeni İspark görevlilerine hava atma isteğimiz mi? Ya da bir erkek için en önemsiz kavram zamanken, Naim Süleymanoğlu’nun bile kaldırmakta güçlük çekeceği o devasa saatleri neden takıyoruz, İsviçrelilere olan saygımızdan mı? Tabii ki hayır.

"HER ERKEK AYNI DEĞİL"

Sebebi sizin o kusursuz yaratılış hikayeleriniz. Sizleri etkilemek adına yapılan tüm bu tüketim ne yazık ki (sizi tenzih ederim) sizler tarafından karşılık bulduğu için şu an dünya erkekleri olarak bu haldeyiz. Halbuki sanata, bilime, estetiğe ve eğitime değer veren kadınlar çoğunlukta olsaydı, şu anda tüm dünya erkekleri topyekün bireysel rönesanslarını yaşamış olurdu.

Yine de her erkek aynı değil elbette. Yaşadığı topluma, daha doğrusu çevresindeki kadın nüfusunun beklentilerine göre şekillenen erkek, tüm dünya coğrafyasında aynı beklentiler içinde yaşamıyor doğal olarak. ‘Amaan tüm erkekler aynı’ söylemi yanlış. Tüm erkeklerin aynı olan tek şeyi sizi etkileme arzusudur. Fakat bu eylemi tüm erkekler farklı taktiklerle uygular. Bu yazımda sizlere dünya erkek profillerinden kesitler sunup ideal manitanızın hangi coğrafyada yaşadığına dair ipuçları vereceğim.

BEKLENTİLER COĞRAFYAYA GÖRE DEĞİŞİYOR

Her coğrafyada kadının da erkeğin de beklentileri ve yaşamları farklı tabii. Ve tıpkı sizin gibi diğer ülkelerin kadınları da gerçek aşkı arıyor. Bu arada her insanın gerçek aşk için feda edeceği şeyler de farklı. Terminatör bile hiç tanımadığı bir kadın için gelecekten gelirken ben Nişantaşı’ndan Beşiktaş’a bile gitmem mesela. Ama bu bir kadın için hiçbir şey yapmayacağım anlamına gelmesin. Sadece bana uzak olan şeyleri sevmeyi bıraktım. Esengül’ün dediği gibi; uzaklarda arama, belki sen içimdesin. 75B’lere sonsuz saygılarımla.

Yazının devamı Glamour Türkiye'de.

Sayfa Yükleniyor...