G-Eazy boykot çağrısına destek vererek sponsorluğu bitirdi

ABD'li rap sanatçısı G-Eazy HM'e karşı başlatılan 'uluslararası boykot' çağrılarına destek vererek sponsorluk anlaşmasını sona erdirdi.

AP 11.01.2018 - 10:34

G-Eazy boykot çağrısına destek vererek sponsorluğu bitirdi

Geçtiğimiz günlerde İsveçli perakende giyim markası, İngiltere'deki online mağazasında sergilediği bir ürünle sosyal medyada büyük tepki toplamıştı.

'Coolest Monkey In the Jungle' (ormandaki en havalı maymun) yazılı bir svetşörtü siyahi bir çocuğa giydirerek satışa sunan firma hakkında sosyal medya kullanıcıları uluslararası boykot çağrısı başlatmış ve gelen tepkilerin ardından firma özür dileyip ürünü mankensiz sergilemeye başlamıştı.

ÜNLÜ RAPÇİ SÖZLEŞMEYİ SONLANDIRDI
Başlatılan uluslararası boykot çağrısına ünlü isimler de destek vermeye başladı ve ABD'li rap sanatçısı G-Eazy (Gerald Earl Gillum) sosyal medya hesabı Twitter'dan "bu rahatsız edici görüntüyü gördükten sonra sponsorluk anlaşmamızı fesih etme kararı aldım" şeklinde bir açıklama yaptı.

Öte yandan, G-Eazy'nin yanı sıra ABD'li şarkıcı The Weeknd de sponsorluk anlaşmasını iptal ettiğini açıkladı.

ÜNLÜ İSİMLERDEN TEPKİ
Dev giyim markası bir özür aççıklaması yayınlayarak 'yanlış anlaşıldıklarını' ifade etseler bile tepkiler dinmedi ve NBA yıldızı LeBron James ve rap şarkıcısı Diddy gibi pek çok ünlü isim boykot çağrısına destek verdi.

Sayfa Yükleniyor...