Ümit Efekan : Oya Oydoğan rica etmese rolü Fahriye Evcen'e vermezdim

Oya Aydoğan’a geçmiş olsun demediği için sosyal medyada ağır eleştirilen Evcen’in şöhret yolundaki ilerleyişini, usta yönetmen Ümit Efekan aktardı.

ntv.com.tr 17.05.2016 - 18:08

Ümit Efekan : Oya Oydoğan rica etmese rolü Fahriye Evcen'e vermezdim

Elifnağme programına katılan ünlü yönetmen Ümit Efekan, pazar günü hayatını kaybeden Oya Aydoğan’ın Fahriye Evcen için kendisine ricada bulunduğunu ve böylece keşfedildiğini anlattı. Efekan “Oya bana bunu söylüyorsa tamamdır o iş. Sonuçta yılların Oya Aydoğan'ı. Oya rica etmese rolü Fahriye’ye vermezdim” dedi.

Oya Aydoğan’ın keşif konusunda çok güzel gördüğünü söyleyen Efekan, Fahriye Evcen’in nasıl tanındığını şöyle anlattı:

"NE OLUR ONU OYNAT"

“Yeni bir filme başlıyordum Fatma Girik'le beraber. Listede Ceyda Düvenci ve Açelya Akkoyunlu vardı. Oya Aydoğan benim kız kardeşimdir, başımın tacıdır. Oya da bana dedi ki “Yeni bir diziye (Hasret 2006) başlıyorsun ben bir kızla tanıştım. Bir çekimde telefonunu da aldım. Ne olur onu oynat. Fiziği güzel değişik bir tipi var.”

Oya bana bunu söylüyorsa tamamdır o iş. Sonuçta yılların Oya Aydoğan'ı. Çok güzel görürdü Oya. Ben de Oya’nın lafıyla Fahriye’yi ofise çağırdım, görüştük. İşi Fahriye’ye verdim. Arada Oya olmasa rol vermezdim ama verdim. Oya ilk Fahriye’yi (Asla Unutma 2005) dizisinde oynattı. Oya onun için çok çabaladı.”

Sayfa Yükleniyor...