Ünlü şef Carluccio anısına NTV’de özel program

Dünyaca ünlü şef, televizyon yıldızı ve lokanta zincirleri sahibi Antonio Carluccio ölümünün ardından NTV’de özel bir programla anılıyor.

0G3A6901.JPG

Önceki gün yaşamını yitiren Carluccio’s restoran zincirinin kurucusu İtalyan şef Antonio Carluccio (80) cumartesi günü İstanbul spesiyalleriyle NTV ekranlarında...

Geçtiğimiz yıl NTV için şef Danilo Zanna ile birlikte özel bir yılbaşı mönüsü hazırlayan Antonio Carluccio’nun lezzetli tarfileri, hayat felsefesi ve mutfak sırları yeniden ekrana geliyor.

CUMARTESİ 21.15'TE NTV'DE

“Antonio Carluccio Anısına” Cumartesi 21:15’te NTV’de...
“Antonio Carluccio Anısına” Cumartesi 21:15’te NTV’de...

ANTONIO CARLUCCIO KİMDİR?

İtalyan asıllı şef, yazar, işletmeci ve gurme Antonio Carluccio 1937’de doğdu. Kuzey Batı İtalya’da çocukluğunu geçiren Carluccio yemek kültürünü de bu topraklarda edindi. Henüz 7 yaşındayken ilerleyen yıllarda da en büyük tutkusu olacak mantar toplayıcılığına başladı. 1981 yılında ilk lokantasını İngiltere’de açtı. Kendi adını taşıyan marka zinicirini ise 1998’de kurdu. Dünya çapında ün kazandığı ve Gennaro Contalda ile birlikte sunduğu “İki Obur İtalyan” 6 sezon sürdü. 80 yıllık yaşamına 22 kitap, sayısız ödül sığdıran Antonio Carluccio 8 Kasım 2017’de hayata veda etti.

Sayfa Yükleniyor...