Tayfun Duygulu, Jale, Bora Gencer, Bendeniz, Nalan gibi ünlüleri müzik dünyasına kazandıran Halis Bütünley, 60 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü müzisyenin ölüm haberini, Onur Akay Twitter adresinden duyurdu. 

Akay, “Usta müzisyen ve çok sayıda ünlüyü müzik dünyasına kazandıran Halis Bütünley’i kaybettik. Kerim Tekin’le beraber kaza geçirmiş ve ağır yaralanmıştı. Herkes onu o zaman öldü zannetmiş ve yanlış haberler çıkmıştı. Kerim Tekin, Halis Bütünley tarafından keşfedilmişti. Mekanı cennet olsun.” notunu yazdı.

Halis Bütünley, menajerliğini yaptığı Kerim Tekin’in 1998 yılında hayatını kaybettiği trafik kazasında ağır yaralandı.
Halis Bütünley, menajerliğini yaptığı Kerim Tekin’in 1998 yılında hayatını kaybettiği trafik kazasında ağır yaralandı.

HALİS BÜTÜNLEY KİMDİR?

1956 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Halis Bütünley, çok sayıda ünlü orkestrada bateri çaldı ve solo programlar yaptı. 1980 yılında Galata Kulesi Orkestrası ve aynı yıl İsviçre’de 7-8 ay süreyle çeşitli orkestralarda çalıştı. Ajda Pekkan, Nilüfer, Nükhet Duru, Füsun Önal, Zuhal Olcay ve Ezginin Günlüğü gibi çok sayıda ünlünün albümlerine müzisyen olarak katkıda bulundu.

Tayfun Duygulu, Jale, Bora Gencer, Bendeniz, Nalan gibi şarkıcıların albümlerini hazırladı, menajerliklerini de yaptı. 1998 yılında menajerliğini yaptığı Kerim Tekin’le beraber geçirdiği trafik kazasında ise ağır yaralandı.