Temsilciler Meclisi New York milletvekili olan Lee'nin, ABD'nin en büyük seri ilan sitesi “Craigslist” üzerinden bir kadınla görüştüğü haberi ve kadına gönderdiği bel üstü çıplak fotoğrafı ilk olarak "Gawker" adlı bir dedikodu sitesinde yayımlandı. İsmi açıklanmayan kadın, söz konusu fotoğrafı ve Lee ile yazışmalarını siteye kendisinin gönderdiğini ifade etti.

Craigslist'in "Erkek Arayan Kadınlar" bölümüne ilan veren kadının, evli ve 1 çocuk babası olan Lee ile de bu sayede görüşmeye başladıklarını söylediği belirtildi. Bu gelişmeler, gelecek vaat eden bir politikacı olan Lee’nin kariyerinin kısa sürede kararmasına neden oldu.

ABD'de büyük yankı uyandıran haberin yerel saat ile 14.33’te yayımlanmasının ardından, Lee önce bu sorunu “eşiyle çözeceğini” söyledi ancak saat 18.00’de Temsilciler Meclisi’nden bir yetkili, 46 yaşındaki siyasetçinin istifa ettiğini açıkladı.

AİLESİNDEN ÖZÜR DİLEDİ
Lee, istifa açıklamasında, “Ailemin acı çekmesine neden olan eylemlerim nedeniyle pişmanlık duyuyorum… Onlardan içtenlikle ve açık yüreklilikle özür diliyorum. Büyük hatalar yaptım ve affedilmek için elimden gelenin en iyisini yapacağım” dedi.

Lee, açıklamasında, Gawker sitesinde yer alan iddialar hakkında bir yorum yapmadı. Başarılı bir işadamı olan Lee, henüz Temsilciler Meclisi’ndeki ikinci dönemine başlamaya hazırlanıyordu. Lee, finansal konularda partisinin öne çıkmaya başlayan isimlerinden biriydi.

Mevcut dönemde vergi yasalarını belirleyen komiteye dahil olan Lee, Temsilciler Meclisi’nde eşine az rastlanan bir hızla yükseliyordu.

New York’ta, partisinin politik etkinliklerine eşi ve çocuğuyla gelmesiyle bilinen Lee, partisiyle bazı konularda sürtüşme yaşamış, ulusal gıda güvelik sistemi ve "Çocukların Sağlık Sigortası Programı" üzerinde yapılan revizyonlarda, Demokrat Parti lehine oy vermişti.