Polis kaynakları, 43 yaşındaki Gascoigne'in evinde yapılan aramada uyuşturucu bulunması üzerine gözaltına alındığını duyurdu. Başka bir kişinin de Gascoigne'e uyuşturucu sağlamaktan gözaltına alındığı kaydedildi. 

Uyuşturucu bulundurmaktan hakkında dava açılacağı sanılan Paul Gascoigne'un, başka bir dava nedeniyle hapse girme riski de bulunuyor. 

Hafta içinde çıkarıldığı mahkemede alkollüyken araç kullandığını kabul eden Gascoigne'ın bu davayla ilgili cezasının 11 Kasımdaki duruşmada açıklanacağı ve eski futbolcunun 12 hafta hapis cezasına çarptırılabileceği bildirilmişti. 

İngiltere Milli Takımı'nın yanı sıra, Newcastle United, Tottenham, Lazio, Rangers, Middlesbrough ve Everton'da forma giyen Gascoigne, daha önce de alkollü araç kullanırken yakalanmıştı. 

Alkol problemi olduğu bilinen Gascoigne'nin, İngiltere'de 8. lige denk gelen ''Northern Premier League - Division One North'' takımlarından Garforth Town'a teknik direktör olacağı açıklanmış, ancak daha sonra eski futbolcu geri adım atmıştı.