İsveç Kralı Carl Gustaf 21. yüzyıl monarşisinin mükemmel bir örneği olarak biliniyor. Ağırbaşlı ve sakin, halkı tarafından sevilen sıradan bir aile adamı... Kraliçe Silvia ile birlikte 34 yıldır sürdürdüğü örnek bir evliliği var.

Aslında şu ana kadar böyle biliniyordu ancak hakkında yayınlanan biyografi kitabı 64 yaşındaki krala bakış açısını tamamen değiştirecek anılar içeriyor.

Kitapta Kraliçe Elizabeth'in de kuzeni olan Gustaf'ın Stockholm'de bir mafya babası tarafından işletilen bir kulüpte içinde striptizcilerin de bulunduğu çılgın seks partilerine katıldığı anlatılıyor.

Kralla birlikte olduğunu söyleyen bir çok kadın var. Hatta büyük bir yemeğin sonrasında aynı anda iki kadınla birden birlikte olduğu da iddia ediliyor.

Kral'ın yaptıklarının İsveç gizli servisi tarafından temizlendiğini iddia eden biyografiye göre, Kral'ın uygunsuz fotoğraflarına sahip kadınlar servisin (Sapo) zoruyla resimleri teslim etti ve deliller ortadan kaldırıldı.

Zorla Monarşi adını taşıyan kitap yayınlandığı ilk gün 20 binden fazla satıldı. Dört hafta sonra Stockholm'de gerçekleşecek Nobel töreninde kazananlara ödüllerini verecek olan Kral Gustaf konuyla ilgili açıklama yapmıyor.