Vatandaş bedava et için birbiriyle kapıştı

Gaziantep'te 'en uzun mangal' rekoru denemesi ertelenince, etler dağıtılırken vatandaşlar birbiriyle yarıştı. Dağıtım arabasını içindekilerle birlikte götürmek isteyen kimi vatandaşlara ise güvenlik görevlileri engel oldu.

Anadolu Ajansı 01.11.2009 - 16:05

Vatandaş bedava et için birbiriyle kapıştı

Sabah erken saatlerden itibaren etkenliği düzenleyen M1 Gaziantep Alışveriş Merkezi'nin otoparkında toplanan vatandaşlar, zaman zaman yağmurun şiddetlenmesine karşın ıslanmayı göze alarak bekleyişini sürdürdü.

Yağmur nedeniyle mangal yakmanın mümkün olmayacağı belirtilerek etkinliğin ertelendiğinin bildirilmesine karşılık çoğunluğu çocuk ve kadınlardan oluşan kalabalık, alanda yağmur altındaki bekleyişini sürdürdü.

Bir süre sonra market arabalarıyla şişlenmiş etler, ekmek ve salatalar alana getirilerek vatandaşlara dağıtılmaya başlandı. Dağıtım sırasında et, ekmek ve salata alabilmek için vatandaşlar yağmur altında birbiriyle yarıştı.

Alandan eli boş dönenler dağıtıma tepki gösterirken, kimi vatandaşların aldıkları et, ekmek ve salataları araçlarına koyduktan sonra yeniden alana döndükleri gözlendi.

Dağıtım arabasını içindekilerle birlikte götürmek isteyen kimi vatandaşlara ise güvenlik görevlileri engel oldu.

REKOR DENEMESİ HAFTAYA
Gaziantep'in adının Guinness Rekorlar Kitabı'na yazdırılması için düzenlenen etkinlik kapsamında günler önce başlanan çalışmayla alışveriş merkezinin otoparkına 6 bin metre uzunlukta mangal kuruldu. 3.5 ton et kullanılarak 30 bin şiş kebap ve 30 bin kişilik salata ve ekmek hazırlandı.

Birbirine paralel uzanan iki sıra halinde kurulan mangala gece boyunca süren çalışmayla 2 ton kömür kondu. Daha sonra hava durumu dikkate alınarak kömürlerin ıslanmaması için mangalın üzeri naylon ile örtüldü.

Sabah başlayan yağmurun durması için bir süre bekleyen alışveriş merkezi yöneticileri, daha sonra basın toplantısı düzenleyerek etkinliğin gelecek pazar gününe ertelendiğini bildirdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, toplantıda, Gazianteplileri bir hafta sonra yeniden yapılacak etkinliğe katılmaya davet etti.

Guinness Rekorlar Kitabı Türkiye danışmanı Orhan Kural da açıklamasında, ''en uzun mangal'' rekorunun 3 bin 803 metre uzunlukla Filipinler'in elinde olduğunu ifade ederek, ''Burada 6 bin metre uzunlukta mangal kuruldu. Ondan bir hayli fazla ama yağmur nedeniyle istenilen yapılamadı'' dedi.

Bu arada, etkinlik için hazırlanan et ve diğer ürünlerin bir bölümünün de hayır kuruluşlarına dağıtılacağı bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...