İlişkili Haberler

ABD Başkanı Barack Obama’nın önceki gün gözyaşları içinde yaptığı veda konuşmasının ardından First Lady Michelle Obama, sosyal medyadan duygusal bir paylaşım yaptı.

Instagram hesabından Barack Obama’nın 2008 yılındaki ilk başkanlık seçimi kampanyası zamanında çekilmiş eski bir aile fotoğrafını yayınladı.

Michelle Obama, fotoğrafın altına, “POTUS (Birleşik Devletler Başkanı) ve birlikte gerçekleştirdiğimiz her şeyin gururunu yaşıyorum. Olağanüstü insanlarla ne inanılmaz bir yolculuktu. Seni seviyorum Barack” notunu yazdı.

Şimdi 18 yaşında olan kızları Malia ve 15 yaşındaki Sasha’nın, anne ve babasının kucağında oturduğu siyah beyaz fotoğraf, Michelle Obama’nın Instagram takipçilerinden bir milyonun üzerinde beğeni ve yorum aldı.

Önceki gün Chicago’da gerçekleştirdiği veda konuşmasında Barack Obama, eşine, “kimsenin istemeyeceği rolü” üstlendiği için teşekkür etti.

“Geçen 25 yılda benim sadece eşim ve çocuklarımın annesi olmakla kalmadın, en iyi arkadaşım da oldun” dedi.

Obama ayrıca, “Beyaz Saray’ı herkese ait olan bir mekan haline getirdin. Yeni neslin bir rol modeli var. Beni gururlandırıyorsun. Ülkeyi gururlandırdın” şeklinde konuştu.

First Lady olarak geçen hafta yaptığı son konuşmasında genç Amerikalılara seslenen Michelle Obama da, “Asla korkuyu değil, umudu kendinize örnek alın” demişti.

MICHELLE OBAMA FIRST LADY OLARAK SON KEZ EKRANA ÇIKTI