Victoria’s Secret'ta kriz büyüyor: Kapatılan mağaza sayısı artıyor

Dünyada 5 milyon 300 binden fazla insanı etkileyen corona virüs, ekonomik krizde olan ünlü iç çamaşırı firması Victoria’s Secret'ı etkilemeye devam ediyor. Satışında kriz yaşanan iç çamaşırı devi, mağazalarının bir bölümünü daha kapatma kararı aldı.

Haberler 23.05.2020 - 14:27

Victoria’s Secret'ta kriz büyüyor: Kapatılan mağaza sayısı artıyor

Corona virüs pandemi dünyaca ünlü iç çamaşırı markası Victoria’s Secret'in hisse satışını iptal ettirmekle kalmadı bazı mağazalarını kapatma kararı almasına neden oldu.

DÖRTTE BİRİ KAPANACAK

Victoria's Secret önümüzdeki aylarda Kanada ve ABD'deki mağazalarının dörtte birini kapatacağını açıkladı. İç çamaşırı markasının sahibi olan ana şirket L Brands, pandemi satışlara zarar vermeye devam ettikçe mağazalarda daha fazla kapanma olabileceğini açıkladı.

"GÜÇLENDİRMEYİ AMAÇLIYOR"

Baş mali işler uzmanı Stuart Burgdoerfer, bunun Victoria's Secret'ı güçlendirmeyi amaçlayan çok önemli bir karar olduğunu söyledi.

DAVA SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Şubat ayında L Brands, Sycamore Partners'a 525 milyon dolarlık bir anlaşma ile yüzde 55'lik hissesini sattı, ancak Sycamore Partners corona virüs salgınının tetiklediği geçici mağaza kapanışları nedeniyle Mayıs ayının başlarında satıştan çekildi. İki firmanın satışla ilgili dava süreci devam ediyor.

Sayfa Yükleniyor...