Villadaki fotoğraflar, sıkıntıya soktu

İspanya'nın sol görüşlü gazetelerinden El Pais, İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'nin Sardunya adasında sahibi olduğu Certosa villasında çekilen ve İtalya'da yasaklanan fotoğrafları bugün yayımladı.

Haberler 05.06.2009 - 14:20

Villadaki fotoğraflar, sıkıntıya soktu

"Berlusconi'nin İtalyanların görmesini istemediği fotoğraflar" başlığıyla birinci sayfadan verilen haberde, Antonello Zappadu tarafından Certosa villasında çekilmiş toplam beş fotoğraf kullanıldı.

Fotoğraflar arasında, Berlusconi'nin geçen Noel tatilinde villada verdiği partiden, yanında genç kızların bulunduğu, ayrıca havuzda üstsüz güneşlenen kızların olduğu görüntüler bulunuyor.

Fotoğrafları çeken Zappadu, Roma Savcılığı tarafından "özel hayata saldırı" ve "dolandırıcılığa teşebbüs" ile suçlanmıştı. Zappadu'nun fotoğraf arşivine mayıs ayında el konulmuş, Berlusconi ile ilgili fotoğrafların İtalya'da yayımlanması yasaklanmıştı.

Bu arada Berlusconi'nin El Pais'te yer alan fotoğrafları "masum" olarak nitelediği, ancak avukatı Niccolo Ghedini aracılığıyla İspanyol gazetesi hakkında suç duyurusunda bulunduğu bildirildi.

Sayfa Yükleniyor...