Vivienne Westwood’dan Anglomania

Modanın punk kraliçesi Vivienne Westwood genelde defile ile tanıtmadığı Anglomania markasının 2010 yaz koleksiyonunu ilk kez İstanbul’da gösterdi.

26.10.2009 - 04:10

Vivienne Westwood’dan Anglomania

Öğretmenlikten moda tasarımına geçiş yapan aktivist moda tasarımcısı İngiliz Vivienne Westwood’un kendi adını taşıyan markası dahil olmak üzere üç markası bulunuyor.


İlk kez 1993 yılında Anglomania için defile yapan Westwood, Türkiye’de markanın daha önce görülmemiş olan 2010 yaz koleksiyonunu gösterdi.

Küresel ısınmayla ilgili meselelere kafa yoran tasarımcı İstanbul’daki ilk defilesine yağmur ormanlarının yok olma tehlikesine dikkat çekmek istediği videosuyla başladı. Prens Charles'ın da içinde bulunduğu organizasyon için defilede imza istendi.

Koleksiyonda açık ve parlak renklerle tanıtılan, üzerinde slogan asılı spor takımlar vardı. Şortlu kombinasyonlardaki ters giyilmiş çizgili gömlek ve asimetrik katlardan oluşan ekose elbiseler beğeni topladı.

Oldukça canlı ve enerjik bir koleksiyon hazırlayan ve seyirciler arasında defilesini seyreden Vivienne Westwood’u sahneye Jessica Stam davet etti.

Defileden sonra NTV kamerlarına demeç veren Vivienne Westwood, boşuna tüketim yapılmaması gerektiğini ve giyilecek kadar kıyafet alınması gerektiğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...