Vogue Türkiye, Hüseyin Çağlayan'la Paris'teydi

Hüseyin Çağlayan 2010-2011 Sonbahar Kış Koleksiyonu'nu Paris Moda Haftası'nda tanıttı. Çağlayan'ın 'Mirage' adını verdiği şovu, Vogue Türkiye ve NTV de izledi.

Haberler 07.03.2010 - 18:08

Vogue Türkiye, Hüseyin Çağlayan'la Paris'teydi

Hüseyin Çağlayan 2010 2011 Sonbahar Kış Koleksiyonu'nu Paris Moda Haftası'nda tanıttı.

Çağlayan'ın "Mirage" adını verdiği koleksiyon, maskülen çizgilerin, siyah, gri, kırmızı ve bej renklerin ağırlıkta olduğu bir koleksiyondu.

Hüseyin Çağlayan defileden sonra Ece Sükan'ın sorularını yanıtladı ve Vogue Türkiye (http://www.voguemag.com.tr/) için koleksiyonunu tanıttı. Çağlayan, koleksiyonun fikrinin bir yolculuktan çıktığını ve bu yolculuğun kendi 'sürreal yolculuğu' olduğunu söyledi:

"Bu yolculuk New York'tan Los Angeles'a uzanıyor. Kısa kısa yolculuklar yaptım. Yolda hissedilenler bir serap gibiydi. O yüzden şova 'Mirage', yani serap adını verdim. Yolculukta yaşadıklarını koleksyionuma yansıttım, başka bir dünyaya bakarcasına hayal dünyamda gezdim."

Ece Sükan'ın defiledeki yüzü kapalı kreasyonların fikrinin nasıl doğduğunu sorması üzerine ise Çağlayan şunları söyledi:

"Defilenin başında gördünüz baskı, yolculuğum sırasında devam eden maceramla çeşitleniyor. Meksika sınırına yaklaştığımızda yakalandığımız fırtınayı da bu gösteriye yansıttım, daha sonra Holywood'a yaptğım sürreal atıfla gösteriyi tamamladım."

Çağlayan defilesini görsel ve ses efektleriyle sundu. Yüzleri örtülü mankenler fırtınaları, Swarovski taşlı giysiler, yolculuk gecelerinde patlayan ışıkları, fırfırlı kapişon giyen modeller ise eski Hollywood yıldızlarını sembolize etti.

Ece Sükan, Paris Moda Haftası'nın ünlü tasarımcılarına, Hüseyin Çağlayan'a ve onu izlemeye gelen Türklere mikrofonu uzattı. Ece Sükan, Paris Moda Haftası'nın ünlü tasarımcılarına, Hüseyin Çağlayan'a ve onu izlemeye gelen Türklere mikrofonu uzattı.

Sayfa Yükleniyor...